ARÇELİK KOMBİ SERVİSİ

ARÇELİK KOMBİ SERVİSİ

29 Eylül

Başta ülkemiz olmak üzere yurtdışı Pazar içerisinde de bir hayli başarılı olan Arçelik, yerli üretimleri sayesinde birçok kişinin ilk tercihi olma özelliğine sahip. Başta elektronik aletler olmak üzere elektrikli ev aletleri, beyaz eşya ve ısınma sektöründe faaliyet gösteren şirket, son yıllarda yatırımlarının büyük bir bölümünü ısınma sektörüne yönelttiği görülüyor. Bu kanıya nereden vardığımızı soracak olursanız; son zamanlarda Kızılpınar Arçelik kombi servisi şeklinde yapılan aramaların giderek arttığını görmekteyiz. Kış aylarına girmeye hazırlandığımız şu günlerde birçok kişi önümüzdeki aylarda sorun yaşamamak adına kombilerin bakımlarını tamamlamak istiyor. Oldukça geniş bir ürün çeşidi bulunan şirket, hemen hemen tüm il ve ilçelerde mağazalar açarak satışlarda bulunmaya devam ediyor.. Arçelik Servis

Bazı mağazalar, sadece ürün satışları ile yetkili olmalarından dolayı Kızılpınar Arçelik kombi servisi konusunda arayışlar ortaya çıkabiliyor. Kombi satın alımından itibaren sürekli olarak çalışan bu araçlar, zaman içerisinde bazı sorunlar ile karşılaşabiliyor. Eskiden soba kullandığımızda soba bakımlarını bireysel olarak yapabiliyorduk. Kombiler, akıllı cihazlar olmalarından dolayı yoğun elektronik içermektedirler. Elektronik alanında yetkinliği olmayan, kombi üzerine eğitim almayan kişiler maalesef bireysel olarak bakım işlemlerini yürütme konusunda başarılı olamazlar. Bu konuda kombilerimizi Kızılpınar Arçelik kombi servisine emanet etmemiz gerekiyor. Bu tür hizmet veren yerlerin tek işi kombi üzerine olmasından dolayı yapacakları işlemlerde oldukça usta olduklarını söyleyebiliriz.


Arçelik Kombi Servisi

Arçelik kombi servisi ile yılın istediğiniz bir günü rahatlıkla çalışabilirsiniz. Bazı kişiler kombi bakımlarını yaz aylarında yaptırırken bazı kişilerin ise daha çok kış aylarını tercih ettiklerini görüyoruz. Bu konuda bir standardın olmadığını, kombi servislerinin yılın her günü açık olduklarını söyleyebiliriz. Yapılacak işlemlerden de kısaca bahsedecek olursak; servis hizmeti alınması ile beraber ilk olarak rutin bir inceleme yapılır. Kombinin su (bar) seviyesi kontrol edilerek herhangi bir kaçak olup olmadığı incelenir. Hortumlardan radyatöre giden bağlantılar kontrol edilerek sıcak su akışını engelleyen bir şey olup olmadığı gözlemlenir. Herhangi bir sorun olması durumunda gerek evinizde gerekse servis ofislerine götürerek incelemeler sonrasında sorunsuz bir tamir işlemi yürütülmekte.

Arçelik kombi servisi, size sıcak dolu bir kış yaşamanız için iyi bir bakım seçeneği sunuyor. Kombi ile ilgili tüm sorunların tespitini yapan şirket, daha sonra ısınma sorunu oluşturabilecek petek konusunda da ayrı bir çözüm sunuyor. Gerekli olan tüm ekipmanlar ile yapılan petek temizliği, kombinizden alabileceğiniz verimi artırabildiği gibi düşük ısı derecelerinde güzel bir ısınma elde etmenizi sağlıyor. Özellikle kalorifer sisteminden doğal gaz sistemine geçiş yaptıysanız , peteklerinizi düzenli aralıklarla kesinlikle temizletmeniz gerekiyor. Yukarıda dile getirdiğimiz tüm işlemler, rahat bir kış geçirebilmeniz içindir. Bununla beraber yüksek gelen doğal gaz faturalarını da düşürmek içindir. Kombi üretici şirketiniz ile iletişime gerçek servis konusunun ne kadar önemli olduğunu öğrenebilirsiniz.

Arçelik Kombi Servis: Yetkili servis den bağımsız Özel Teknik Servis olarak hizmet vermektedir.Yetkili servis konumunda değiliz. Müşterilerimizin istek ve talepleri karşısında özel servis hizmeti vermekteyiz.

ÖNEMLİ NOT: Güvenlik açısından kombiden emin olmak için kombinize yılda bir kez bakım yaptırmalısınız. Düzgün çalışmıyorsa,kombiniz tehlikeli olan karbonmonoksit sızmaya başlayabilir. Çoğu kombi için yıllık bir servise sahip olmanız gerekir.

Kombi Servisi İçin Neden Çözüm Teknik Seçmelisiniz?

7/24 Her marka ve model kombileriniz için profesyonel kombi servisi hizmeti sunuyoruz.

Hizmetten sonra bir ay içinde ters giden bir durum olursa ücretsiz olarak bir göz atacağız. Yaptığımız işin sonucuysa ücretsiz olarak düzelteceğiz.

Ekibi 0282 726 26 11 numaralı telefondan arayın, gereksinimlerinizi tartışmaktan ve sizin için mükemmel olacak bir kombi bakım planı oluşturmaktan memnuniyet duyarız.

KOMBİ ARIZALARI VE GİDERME YOLLARI NELERDİR

                
Kombi arızaları; Bakımın vakitinde yaptırılmaması, dış faktörler yada yoğun kullanıma bağlı olarak parça aşınmaları şeklinde nedenlerle olabileceği gibi, kurulum ve kullanıcı hatalarından da kaynaklanabiliyor. Sık karşılaşılan kombi arızaları ve bunları sebepleri başlıca şu şekilde;

KURULUM HATALARI: Kurulum hataları kombinizi doğrudan etkiler.  Bu tür hatalar genellikle tesisat kaçakları, yanlış plastik boru kaynağı, hatalı uygulama neticesinde boru çapının daralması, nitelikli radyatör vanalarının kullanılmaması gibi nedenlerle ortaya çıkıyor. Ancak tesisat eksikliklerinin tespiti güçtür. Bu nedenle kurulum hatalarından ortaya çıkan sirkülasyon ve dolayısıyla ısınma sorunun kaynağı genellikle kombiye mal ediliyor.
TESİSAT SU BASINCI:  Kombiye tesisatınızdan gelen suyun basıncı ortalama 1.5 bar olmalıdır. Bir su bardağı suyun bile tesisatınızdan dışarıya sızması, kombinizin yetersiz su basıncı arızası vermesine neden olur. Bu açıdan sistem su basıncı, kombinizin tesisat kaynaklı en önemli arıza nedenleri arasında sayılıyor. Tesisata suyun ilk verildiği haftalarda, sistemde kalan hava sirkülasyon esnasında kombiniz üzerinden otomatik olarak tahliye edileceğinden, ilk kullanımlarda sistem basıncının bir veya birkaç kez düşmesi normaldir. Ancak ortaya çıkan basınç kaybını engellemek için tesisata sık olarak su verilmesi radyatörlerde korozyona da neden olur. Bu nedenle tesisata su ilavesinin mümkün olduğunca az ve kontrollü yapılması gerekiyor.
GAZ VANASI KAPALI İKEN KOMBİNİN ÇALIŞTIRILMASI: Ensık karşılaşılan kullanıcı hatalarından birisi gaz vanasının kapatılmasıdır. Uzun süreli ayrılmalarda gaz vanasının kapatılması durumunda ise gaz vanasını mutlaka kombinizi çalıştırmadan önce açmanız gerekir. Aksi halde kombiniz büyük olasılıkla arıza moduna geçer.
YAZ KIŞ MODUNUN YANLIŞ KULLANIMI: Kullanıcılar tarafından çok sık yapılan bir kullanım hatasıdır. Kombi yaz modunda iken kalorifer sisteminiz ısıtmaz.
ELEKTİRİK VOLTAJINDAN KAYNAKLI ARIZALAR; Elektrik Kesintileri ve Voltaj Dalgalanmaları: Elektrik kesintilerinde kombinin aç/kapa düğmesinin açık durumda kalması da, elektrik tekrar devreye verildiğinde oluşabilecek voltaj dalgalanması nedeniyle kombinizin arıza vermesine neden olabilir. Bunun için elektrik kesilmesi durumunda kombinizin yakınında iseniz aç/kapa düğmesini “kapalı” konuma getirilmelidir. Düşük voltajlarda da koruma sağlayacak regülatörler tercih edilmelidir.
DONMA: Kış aylarında en önemli sorunlardan bir tanesi don müdafaasının etken kalmasının sağlanabilmesidir. Açık ortamlara (balkon v.B.) monte edilen kombilerin iç ortamda montajı yapılan cihazlara göre donma riski çok yüksektir. Sistem don korumasının aktif olabilmesi için elektrik sigortasının ve gaz vanasının açık olması gerekir. Sistem, don korumasına ihtiyaç duyduğunda aygıt sistem sıcaklığını minimum dereceye getirene kadar yanma meydana getirecektir. Yeterli gaz veya elektrik olmaması durumunda yanma oluşmayacak ve aygıt donma riski taşıyacaktır.
YOGUŞMA GİDERİ UYGUN GENİŞLİKTE OLMALI: Yoğuşmalı cihazlarda kombinin donma riskine ek olarak yoğuşma giderinin ve gider ağzının donmaması için gerekli önlemlerin alınması sağlanmalıdır. Yoğuşma gideri uygun çapta olmalı ve izolasyonu yapılmış olmalıdır. Yoğuşma suyunun önünde herhangi bir engel bulunması halinde yoğuşma suyu cihaz içerisinde birikecek ve yanmayı engellediğinde sistem don koruması gerçekleşmeyecektir. Hem kurulum hem de kullanım sırasında don meydana gelecek soğuklarda bu durumun gözlenmesi önemlidir.
BACA SİETEMİ HERMETİK KOMBİLERDE: Hermetik bacaya sahip tüm cihazlar, yanma için gerekli oksijeni dış ortamdan alır. Dolayısıyla kombiniz, dış ortamdan toz vb. küçük parçacıkları da içine çekebilir. Toz, zaman içerisinde fan kanatları üzerinde tutunarak sese ve/veya sıkışmaya bağlı arızalanmaya; yanma devrelerinde verim düşüklüğüne neden olabilir.
TESİSAT SUYUNUN KİRLENMESİ: Tesisat içerisinde dolaşan suyun tortulaşmasına bağlı olarak kombi dönüş filtrelerinde daralma ve bu daralmaya bağlı sirkülasyon zayıflaması sonucunda son radyatörlerde ısınma sorunu oluşabilir. Eğer kombinize uzak olan radyatörlerin tamamında veya bir kısmında ısınmama sorunu görüyor iseniz, bu durum sirkülasyonun zayıflığına işaret eder. Tesisatın dönüş hattı üzerinde kombiye yakın bir noktada filtre kullanılması kombinizin korunması için önemlidir. Bakım sırasında bu fitreler yetkili servisler tarafından kontrol edilerek temizlenir.

KOMBİ ÖMRÜNÜ UZATMAK İÇİM MUTLAKA BAKIM: Seneler içerisinde bakımsız zorlu şartlarda ve yoğun olarak kullanılan cihazların parçalarının problem yapması doğaldır. Parça ömürlerini uzatmak için şartların uygunluğu ve temizliği servisler tarafından yıllık olarak kontrol edilmelidir. Yetkili olmayan servisler tarafından yapılan müdahaleler ve uygun olmayan değerlere sahip parçaların kullanılması cihazınızın sağlıklı, verimli çalışmasını engellemekte ve en önemlisi kullanıcı hayatını tehlikeye atabilmektedir. Kombinizin bakımının ve arıza hallerinde gerekli tüm müdahalelerin cihazlar hakkında yeterli eğitimini almış yetkili servislere yaptırılması gerekir. ÇÖZÜM TEKNİK KOMBİ 

Yorum Ekle