ÇERKEZKÖY İMMERGAS KOMBİ SERVİSİ

ÇERKEZKÖY İMMERGAS KOMBİ SERVİSİ

29 Eylül

Kombi sektörüne yeni giriş yapmasına karşın üretmiş olduğu ürünler ile ülkemizde kısa zamanda büyük bir yükseliş yakalayan İmmergas, birçok hizmeti ile kurumsal çözümler sunmaya çalışıyor. Akıllı teknolojiler kullanarak kombi seçimini dijital ortamlar üzerinden evin durumuna göre yapan şirket, performans bakımından Kişilere en yararlı olabilecek ürün kullanımını öneriyor. Ülkemizde 10 yıldır aktif olan şirket, global pazar içerisinde 50 yıldan bu yana kombi üreterek bu sektörün en iyileri olmaya çalışıyor. İmmergas şirketi, Türkiye içerisinde sadece kombi satışı ile ilgilenmiyor. Aynı zamanda bireysel ya da bayilik sistemi ile açtığı kombi servis hizmeti ile satış sonrasında da müşterileri ile temas kurmaya devam ediyor. Bu yazımız içerisinde Çerkezköy İmmergas kombi servisi üzerinde biraz konuşmaya çalışacağız.


Global bir şirket olmasından dolayı İmmergas ülkemiz içerisinde kendine ait çok fazla servis hizmeti veren yer açamamakta. Fakat; profesyonel olarak kombi bakım ve onarım hizmeti veren şirketler ile anlaşarak bayilik sistemi üzerinden ülkemizdeki yetkileri birtakım kuruluşlara vermekte. Çerkezköy İmmergas kombi servisi, sahip olduğu yetkinlikler sayesinde kombinizin bakım ve onarım işlemini profesyonel ekipleri ile oldukça kısa bir süre içerisinde tamamlayarak kışa rahat bir şekilde girmenize olanak sağlıyor. Özellikle birkaç yıl üst üste bakım yapılmayan kombilerde yavaş yavaş arıza sinyallerinin ortaya çıktığını, su kaçakları başta olmak üzere ısı düşüşleri gibi sorunlar ortaya çıktığı görünüyor. Peteklerinizde ısı kaybı yaşıyor, faturalarınız her geçen ay git gide yükseliyor ise Çerkezköy İmmergas kombi servisi ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

İmmergas Kombi Servisi

Tekirdağ - Çerkezköy bölgesinde yaşayan kişiler, doğal gaz ile ısıtma sistemine geçtiklerinden bu yana kombi servislerinden nadir yararlandıkları görülüyor. Kombi bakımı ile beraber kişilerin yapması gereken bir diğer husus ise petek temizliğidir. Isınma gücüne etki eden bir diğer etmen olarak karşımıza çıkan petek temizliği, radyatörden çıkan sıcak suyun petekler içerisinde daha rahat dolaşmasını ve buharlaşmasını sağlıyor. Bu gibi etmenler, her ay sonunda gelen doğal gaz faturalarının da oldukça düşük çıkmasını sağlıyor. Hem tasarruf hem de yüksek ısı dağıtımının sağlandığı Çerkezköy İmmergas kombi servisi, her kullanıcının düzenli aralıklarla yaptırması gerekenler arasında yer alıyor. Çerkezköy içerisinde faaliyet gösteren her İmmergas kombi hizmetini de almamanız gerekiyor. Yukarıda belirttiğimiz üzere bu sektörde faaliyet gösteren kurum sayısı bir hayli fazladır.

                                  

Bazı işletmeler, gelen yoğun talepler karşısında ekibini büyütmek amacı ile sektörle bağlantısı olan, olmayan herkesi ekibine katmaktadır. Klima sektörü üzerine eğitim almamış, bu alanda deneyimi olmayan kişilerin yapacağı bakım kısa sürede daha büyük sorunların ortaya çıkmasına neden olacaktır. Isınma konusundaki tek alternatifimiz olan kombileri emin ellere emanet etmek gerektiğini sizler de biliyorsunuz. Daha fazla bilgi almak için iletişim kanalları üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İmmergas Kombi Servis: Yetkili servis den bağımsız Özel Teknik Servis olarak hizmet vermektedir.Yetkili servis konumunda değiliz. Müşterilerimizin istek ve talepleri karşısında özel servis hizmeti vermekteyiz.

Neden: Çerkezköy İmmergas Kombi Servisi

Hızlı: Tüketicilerinin yaşadığı sorunların bilincinde olarak çalışmalarını hızlı ve kesin çözüm getirisi sunarak gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Müşterilerini hiçbir zaman bekletmez ve genelde onların uygun oldukları bir zaman dilimi arasında çalışmalarını sağlar. Müşteriyi bekletmeye son verir!

► Ekonomik: Hizmet sektöründe arıza durumlarının onarımlarından tutun da bakım ya da farklı uygulamalar sonucunda çıkan masrafı her zaman düşük olarak kullanıcısına sunar. Kullanıcı bütçesini düşünür ve ekonomik fiyatları ile tercih edilir.

► Güvenilir: Kombi sektöründe güven vermenin ve güven kazanmanın ne demek olduğunun bilinci ile hareket eder. Hiçbir zaman tüketicisinin güvenini boşa çıkarmaz. Güven duygusunu yaşattırana dek hizmetlerini gerçekleştirmeye devam eder.

► Garantili: Çözüm Teknik çalışmalarının her zaman arkasında durur. Yaptığı her bir çalışmaya garanti sunar. Sorunları düzeltme konusunda yaptığı parça tamiri ve değişim gibi uygulamalara 1 yıl kadar garanti sunar. Bu garanti ile de tüketicilerin memnuniyeti önceliğimizdir.

► %100 Memnuniyet: Kombi Servisi hizmeti sunmakta olan Çözüm teknik Çerkezköy Çerkezköy kombi servisi çalışmalarının başından sonuna kadar kullanıcısını memnun etmeye çalışır. Mağduriyete son vermek adına gerekli çalışmaları yapar ve müşterilerinin yüzünü güldürecek çalışmaları ile hizmetlerini devam ettirir. Arkasında hiçbir zaman mağdur müşteri bırakmaz, yüzü gülen müşteriler bırakır.

► Kesin Çözüm-Kalıcı SonuçlarÇerkezköy İmmergas kombi servisi yaptığı her bir çalışmada kesin çözümler ve kalıcı sonuçlar yaratır. Kullanıcısına aynı sorunu bir kez ya da birkaç kez daha yaşattırmaz. Bir kez sorun yaşayıp da ÇÖZÜM TEKNİK yardım talep etmiş olan kullanıcı yaşadığı sorunu çözümler sayesinde unutur.

► Kesintisiz Hizmet: Günün hangi saatinde olursa olsun Çerkezköy İmmergas kombi servisi sizlere bilgi sunmaya ya da sorunlar karşısında yardımcı olmaya hazır bulunuyor. Yaşanan sorun yılın hangi günü, günün hangi saati olursa olsun teknik açıdan hem yardımları hem de gereken destekleri sunuyor.

► Kampanyalar: Çerkezköy İmmergas kombi servisi tüketici bütçesini düşünerek kendi içinde çeşitli kampanyalar oluşturmaktadır. Bu kampanyalar gereği de kullanıcılarının bütçesine hitap etmektedir. Oluşturulan bakım, tesisat yıkama, gaz alarm cihazı gibi çeşitli kampanyalardan günün her saatinde yararlanabiliyorsunuz. 

ÖNEMLİ NOT: Güvenlik açısından kombiden emin olmak için kombinize yılda bir kez bakım yaptırmalısınız. Düzgün çalışmıyorsa,kombiniz tehlikeli olan karbonmonoksit sızmaya başlayabilir. Çoğu kombi için yıllık bir servise sahip olmanız gerekir.

Kombi Servisi İçin Neden Çözüm Teknik Seçmelisiniz?

7/24 Her marka ve model kombileriniz için profesyonel kombi servisi hizmeti sunuyoruz.

Hizmetten sonra bir ay içinde ters giden bir durum olursa ücretsiz olarak bir göz atacağız. Yaptığımız işin sonucuysa ücretsiz olarak düzelteceğiz.

KOMBİ ARIZALARI VE GİDERME YOLLARI NELERDİR

                
Kombi arızaları; Bakımın vakitinde yaptırılmaması, dış faktörler yada yoğun kullanıma bağlı olarak parça aşınmaları şeklinde nedenlerle olabileceği gibi, kurulum ve kullanıcı hatalarından da kaynaklanabiliyor. Sık karşılaşılan kombi arızaları ve bunları sebepleri başlıca şu şekilde;

KURULUM HATALARI: Kurulum hataları kombinizi doğrudan etkiler.  Bu tür hatalar genellikle tesisat kaçakları, yanlış plastik boru kaynağı, hatalı uygulama neticesinde boru çapının daralması, nitelikli radyatör vanalarının kullanılmaması gibi nedenlerle ortaya çıkıyor. Ancak tesisat eksikliklerinin tespiti güçtür. Bu nedenle kurulum hatalarından ortaya çıkan sirkülasyon ve dolayısıyla ısınma sorunun kaynağı genellikle kombiye mal ediliyor.
TESİSAT SU BASINCI:  Kombiye tesisatınızdan gelen suyun basıncı ortalama 1.5 bar olmalıdır. Bir su bardağı suyun bile tesisatınızdan dışarıya sızması, kombinizin yetersiz su basıncı arızası vermesine neden olur. Bu açıdan sistem su basıncı, kombinizin tesisat kaynaklı en önemli arıza nedenleri arasında sayılıyor. Tesisata suyun ilk verildiği haftalarda, sistemde kalan hava sirkülasyon esnasında kombiniz üzerinden otomatik olarak tahliye edileceğinden, ilk kullanımlarda sistem basıncının bir veya birkaç kez düşmesi normaldir. Ancak ortaya çıkan basınç kaybını engellemek için tesisata sık olarak su verilmesi radyatörlerde korozyona da neden olur. Bu nedenle tesisata su ilavesinin mümkün olduğunca az ve kontrollü yapılması gerekiyor.
GAZ VANASI KAPALI İKEN KOMBİNİN ÇALIŞTIRILMASI: Ensık karşılaşılan kullanıcı hatalarından birisi gaz vanasının kapatılmasıdır. Uzun süreli ayrılmalarda gaz vanasının kapatılması durumunda ise gaz vanasını mutlaka kombinizi çalıştırmadan önce açmanız gerekir. Aksi halde kombiniz büyük olasılıkla arıza moduna geçer.
YAZ KIŞ MODUNUN YANLIŞ KULLANIMI: Kullanıcılar tarafından çok sık yapılan bir kullanım hatasıdır. Kombi yaz modunda iken kalorifer sisteminiz ısıtmaz.
ELEKTİRİK VOLTAJINDAN KAYNAKLI ARIZALAR; Elektrik Kesintileri ve Voltaj Dalgalanmaları: Elektrik kesintilerinde kombinin aç/kapa düğmesinin açık durumda kalması da, elektrik tekrar devreye verildiğinde oluşabilecek voltaj dalgalanması nedeniyle kombinizin arıza vermesine neden olabilir. Bunun için elektrik kesilmesi durumunda kombinizin yakınında iseniz aç/kapa düğmesini “kapalı” konuma getirilmelidir. Düşük voltajlarda da koruma sağlayacak regülatörler tercih edilmelidir.
DONMA: Kış aylarında en önemli sorunlardan bir tanesi don müdafaasının etken kalmasının sağlanabilmesidir. Açık ortamlara (balkon v.B.) monte edilen kombilerin iç ortamda montajı yapılan cihazlara göre donma riski çok yüksektir. Sistem don korumasının aktif olabilmesi için elektrik sigortasının ve gaz vanasının açık olması gerekir. Sistem, don korumasına ihtiyaç duyduğunda aygıt sistem sıcaklığını minimum dereceye getirene kadar yanma meydana getirecektir. Yeterli gaz veya elektrik olmaması durumunda yanma oluşmayacak ve aygıt donma riski taşıyacaktır.
YOGUŞMA GİDERİ UYGUN GENİŞLİKTE OLMALI: Yoğuşmalı cihazlarda kombinin donma riskine ek olarak yoğuşma giderinin ve gider ağzının donmaması için gerekli önlemlerin alınması sağlanmalıdır. Yoğuşma gideri uygun çapta olmalı ve izolasyonu yapılmış olmalıdır. Yoğuşma suyunun önünde herhangi bir engel bulunması halinde yoğuşma suyu cihaz içerisinde birikecek ve yanmayı engellediğinde sistem don koruması gerçekleşmeyecektir. Hem kurulum hem de kullanım sırasında don meydana gelecek soğuklarda bu durumun gözlenmesi önemlidir.
BACA SİETEMİ HERMETİK KOMBİLERDE: Hermetik bacaya sahip tüm cihazlar, yanma için gerekli oksijeni dış ortamdan alır. Dolayısıyla kombiniz, dış ortamdan toz vb. küçük parçacıkları da içine çekebilir. Toz, zaman içerisinde fan kanatları üzerinde tutunarak sese ve/veya sıkışmaya bağlı arızalanmaya; yanma devrelerinde verim düşüklüğüne neden olabilir.
TESİSAT SUYUNUN KİRLENMESİ: Tesisat içerisinde dolaşan suyun tortulaşmasına bağlı olarak kombi dönüş filtrelerinde daralma ve bu daralmaya bağlı sirkülasyon zayıflaması sonucunda son radyatörlerde ısınma sorunu oluşabilir. Eğer kombinize uzak olan radyatörlerin tamamında veya bir kısmında ısınmama sorunu görüyor iseniz, bu durum sirkülasyonun zayıflığına işaret eder. Tesisatın dönüş hattı üzerinde kombiye yakın bir noktada filtre kullanılması kombinizin korunması için önemlidir. Bakım sırasında bu fitreler yetkili servisler tarafından kontrol edilerek temizlenir.

KOMBİ ÖMRÜNÜ UZATMAK İÇİM MUTLAKA BAKIM: Seneler içerisinde bakımsız zorlu şartlarda ve yoğun olarak kullanılan cihazların parçalarının problem yapması doğaldır. Parça ömürlerini uzatmak için şartların uygunluğu ve temizliği servisler tarafından yıllık olarak kontrol edilmelidir. Yetkili olmayan servisler tarafından yapılan müdahaleler ve uygun olmayan değerlere sahip parçaların kullanılması cihazınızın sağlıklı, verimli çalışmasını engellemekte ve en önemlisi kullanıcı hayatını tehlikeye atabilmektedir. Kombinizin bakımının ve arıza hallerinde gerekli tüm müdahalelerin cihazlar hakkında yeterli eğitimini almış yetkili servislere yaptırılması gerekir. ÇÖZÜM TEKNİK KOMBİ 

Kombi Kullanımında Genel Uyarılar

Kombimiz 220 volt 50 haz akım ile çalışır 2 amper sigorta ile 3*1.5 kablo kullanılmalıdır.

Elektrik hattına başka cihaz takılmamalıdır..

Herhangi bir arıza durumunda. Cihazın gaz vanasını kapatın elektriğini kesin.

Ara ara kombinin altındaki veya paneldeki kronometreyi kontrol ediniz 1.5 bar olmasına dikkat gösteriniz.

Kombinizi uzun süre kullanmayacaksanız elektrik beslemesini gaz vanasını kapatınız.

Kış aylarında kısa süre kapatmak istediğinizde elektrik beslemesi kesintisinden donma koruma  sistemi devreye girmeyecektir dikkat edelim.

Herhangi bir su kaçağı durumunda kombinizi kapatın teknik servisinizi arayın.

Mutlak yapılması gereken yıllık bakımlarını ihmal etmeyiniz. 02827262611

Ekibi 0282 726 26 11 numaralı telefondan arayın, gereksinimlerinizi tartışmaktan ve sizin için mükemmel olacak bir kombi bakım planı oluşturmaktan memnuniyet duyarız.

Güvenlik uyarıları

Kombinizi tasarlanmış amaç dışında kesinlikle kullanmayınız.

Kombinizde temizlik yaparken mutlaka elektrik fişini çekiniz.

Tutuşabilen ve patlayıcı malzemeleri kombiden uzak tutunuz,

Kolay tutuşabilen malzemeleri kombinizi üzerine yaptırmayınız.

Gaz kokusu aldığınızda sigara içmeyiniz. kıvılcım çıkaracak şeyleri uzak tutunuz. örnek elektrik anahtarı telefon gibi malzemeleri açıp kapamak gibi. Koku hissettiğiniz durumda yapmanız gerekenleri aşağıda sıralıyorum.

1 Kapı pencereleri açın,

2 Gaz vanasını kapatın.

3 Yerel gaz dağıtım şirketine ve servisi arayınız.

4 Gaz sayacının üstündeki kurallara uyun.

Çocuklar ve tecrübesiz kişilerin kombiyi kullanmasına izin vermeyiniz.

Herhangi bir arıza durumunda kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz.

Kombinizi uzun müddet kullanmak için periyodik bakımları her sene mutlaka yaptırınız.

Nemli veya ıslak vücutla kombiye dokunmayınız.

Kombinin ürettiği sıcak suyunu içmek ve yemek yapmak için kullanmayınız.

Kombimizin daha verimli kullanılması için dikkat edilmesi gereken hususlar.

Çeşitli oda kontrol cihazları ile(oda termostatlar v.b. cihazları) daha ekonomik kullanım söz konusu olmaktadır.

Termosta tik radyatör  vana uygulamaları açısından oldukça önem kazanan tesisat  malzemeleridir .özellikle  tesisatlarda termosta tik radyatör vanası kullanımının yaklaşık %10 enerji sağlamaktır.

Evinize ısı yalıtımlı yaptırın.

Çatı izolasyonunuzu uygun şekilde yaptırınız. Çatınızda ki ısı kaybı %20 civarıdır.

Kapı ve pencerelerinizin ısı kaybına etkilerine dikkat edin ısı kaybının yaklaşık %15'i pencere ve kapılardan olmaktadır.

Radyatör ile duvar arasına ısı yalıtım levhaları yerleştirin.

Oda sıcaklığını daha az istemeniz yakıt tüketimine tasarruf sağlar.

Gece perdelerinizin kapalı olması büyük enerji tasarrufu sağlar.pencerenizden güneş çekildiği zaman perdelerinizi kapatınız.

Bulunduğunuz ortamın konfor şartlarına uygun olarak ısınma cihazını ayarlayınız.

Evinizin ısı kaybını dikkate alarak,kombinizi sürekli (aç \ kapa ) yaparak kullanmaktansa,kimi zaman(örneğim geceleri yatarken,gündüzleri evde yokken)minimumda kullanmamız yakıt tüketimi açısından yararımıza olabilir.

Radyatörlerin önünü ve üzerini mobilya,mermer ve benzeri eşyalar ile kapatmamalıyız .Bu şekilde %15 oranında yakıt tüketimimiz artabilir.

Cihazınızın bakımını yaptırmanız,yakıt tüketimi açısından fayda sağlayacaktır.Yorum Ekle