Eca Confeo Dijital Arıza Kodları

Eca Confeo Dijital Arıza Kodları

09 Mayıs

Makalemizde sunacağımız bilgiler Eca confeo dijital 24 kw 28 kw Bacalı  hermetik bitermik ve monotermik kombiler için geçerlidir.

T 6 Hata Kodu: Baca gazı sorunu (açık kısa devre)

ÇÖZÜM: Sadece bacalı kombilerde karşılaşılan arıza durumudur. Baca söensörü Kablolarda kopma temassızlık.

T 2 Hata kodu:Sadece bacalı kombilerde karşımıza çıkar.

HAVA AKIŞ SORUNLARI 

E4 Arıza kodu:Prosestat sorunu (kısa devre)

ÇÖZÜM: Kablolar kopmuş bağlantılarda problem olabilir. RESET yapın arıza durumunda düzelme olmaz ise. Prosestat ile alakalı arıza durumudur.Sorun sadece prosestat olmayabilir. Anakart ve Fanda olabilir.Sorunun çözülmesi için servisiaramalısınız.

E5 Arıza kodu. Prosestat sorunu (açık devre)

ÇÖZÜM:Prosestat kabloları birbirine temas etmiş olabilir.

E3 Arıza kodu: Aşırı ısı limit termossat sorunu

ÇÖZÜM. Limit termossatın aşırı sıcaklık alğılayarak cihazı bloke ettiğini belirten arıza kodudur.Cihaz kış konumunda çalışmakta ise kaloriferin açık olduğundan emin olun. Vanalar kapalı ise yada kombi altındaki vanalar kapalı ise mutlaka açın. Vanaları komtrol ettiyseniz kombiye reset yapın.Yine düzelme olmaz ise kalorifer tesisatında,ana eşanjörde ,kalorifer filitresinde tıkanma olabilir. Üç yollu vana konum değiştiriyor olabilir.yada pompa sıkışıklığı sebebi ile bu sorun yaşanıyor olabilir. Tesbit için Mutlaka servisi aramalısınız.

T1 Arıza Kodu.Aşırı ısınma sorunu (elektironik limit)

ÇÖZÜM: Bu bir uyarıdır.cihaz içindeki suyun aşırı ısındığını belirtir.soruna müdahele edilmez ise arıza durumu devam eder E3 E döner Aşırı sıcaklık klitlenmesi yaşanır. uzman yardımı almalısınız.

T3 Arıza kodu. Kalorifer sensör sorunu. (açık -kısa devre)

T5 Arıza kodu: Sıcak su sensör sorunu (açık-kısa devre)

T7 Arıza kodu: Dış hava sensörü.(açık-kısa devre)

ÇÖZÜM: Dış hava sensörü her kombide mevcut degildir. Bulunan kombiler dış hava sensörü sayesinde dış ortam sıcaklığına göre çalışır. bulunmayan kombiler ayarlanan ısıya göre çalışır. Kombide dış hava sensörü var ise arızalı olabilir.Yoksada elektirik ile alakalı sorun yaşanıyor olabilir. kesin çözüm için servis yardımı alınız.

E1 Arıza kodu: Ateşleme problemi (alev yok)

ÇÖZÜM: Confeo Dijital model kombide sıkça karşımıza çıkan arıza durumlarından biridir. Cihazın alev olmadığı için veya alevi algılamadığı için ateşleme yapmadığını yada yapamadığını belirtir. Öncelikle gaz girişlerine bakın, konutunuzda gaz olduğundan ve kombinize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gaz girişleri açık ve kombinze gaz geliyorsa 'R' konulu düğmeye 2 saniye kadar basılı tutarak resetleme yapınız.Arıza düzelmez ise; ana kart, gaz armatörü veya elektrotlarda (ateşleme- iyonizasyon) sorun olabilir. Sorunun tespit edilmesi ve çözülmesi için ECA Servisi'ni armalısınız.

E2 Hata Kodu: Yanlış Alev Sinyali

ÇÖZÜM: Gaz valfinin kapalı olmasına rağmen brülörde alevin algılanmaya devam ettiğini belirtir. Servis öncesi 'R' konumlu düğmeye 2 saniye basarak resetleme işlemi uygulayın. Sorun devam ediyorsa eğer işlemi 3 kez daha tekrar edebilirsiniz. Sorun gaz valfi ile alakalı veya elektronik kart ile alakalı olabilir. Bunun yanı sıra iyonizasyon elektrodunda da sorun olabilir. Teşhis ve çözüm için mutlaka servisi aramalısınız.

D1 Hata Kodu: Alev Devresi Sorunu

ÇÖZÜM: Confeo Djital model kombilerin alev devresinde sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Confeo Dijital D1 hatası çözümü linkini tıklayarak servis öncesi yapılması gereken işlemleri öğrenmelisiniz. 

C1 Hata Kodu: Elektronik Kart ile İletişim Kopukluğu 

ÇÖZÜM: Elektronik karttan iletişim alınmadığını belirten aza kodudur. Bu arıza durumunda önce 'R' düğmesine birkaç saniye basılı tutarak resetleme işlemi uygulayın. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmazsa Eca Servisini arayın. Sorun elektronik kart tamiri veya değişimi ile çözülecektir.,

A1 Hata Kodu: Besleme Gerilim Sorunu

ÇÖZÜM: Confeo Dijital model kombilerde düşük voltaj arızası olarak adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Bu durumda önce birkaç aniye beklemenizi öneriyoruz. Voltajların düzelmesi ile birlikte sorununda düzelme seçeneği bulunmaktadır. Uzun süre beklemenize rağmen sorunda düzelme olmazsa eğer hiçbir müdahelede bulunmadan servisi arayın. Çünkü düşük gelen voltaj sebebi ile ana kart hasar görmüş olabilir. Ana karta müdahele edilerek sorun çözümlenir fakat aynı sorun yeniden yaşanabilir. Bu gibi durumları yaşamak zorunda kalmamak için mutlaka kombi regülatörü kullanmalısınız. 

P1 Hata Kodu: Düşük Su Basınç İkazı

ÇÖZÜM: Confeo Dijital model kombinin panelinin sğında yer alan bar göstergesine bakarsanız 0 değerine yaın olduğunu görürsünüz. Tesisat suyunun azaldığını veya bittiğinin göstergesidir. Confeo dijital kombiye su basma  linkini tıklayarak sorunu kısa sürede çözümleyebilirsiniz. 

Y1 Hata Kodu: Gaz Valfi Devresinde Sorun 

ÇÖZÜM: Gaz valfi yani ateşleme devresinde sorun olduğunu anlayabiliriz. Bu arıza durumunda öncelikle resetleme işlemi uygulayın. 'R' konumlu düğmeye 2 saniye kadar basılı tutun ve cihazın resetlemesini sağlayın. Resetleme sonrasında da arıza durumu devam etmekte ise Eca Servisini arayarak yardım almalı, cihaza müdahelede bulunmamalısınız. 


Yorum Ekle