Eca Proteus Premik Arıza Kodları

Eca Proteus Premik Arıza Kodları

25 Mayıs

Eca Proteus Premik Arıza Kodları

E01 Arıza kodu: Ateşleme başarısızlığı.

ÇÖZÜM: Kombiye gaz gitmediğini belirtir.Öncelikle gaz vanalarını kontrol ederek.dairenizde gaz olduğundan ve kombinize gaz geldiğinden emin olmalısınız.Gaz geliyorsa resetleme işlemi uygulamalısınız.Yinede bir düzelme durumu olmazsa eğer. elektironik kart,gaz,valfi ve elektrotlarda sorun olabilir.

E02 Arıza kodu.Yanlış alev durumu

ÇÖZÜM.Gaz valfi kapalı olmasına rağmen brülörede alev algılandıgını belirtir. Servis öncesi kombinize reset yapınız.İşlemler neticesinde arıza devam etmekte ise;iyon,gaz valfi yada kart arızalı olabilir.

E03 Arıza kodu:Aşırı ısınma uyarısı

ÇÖZÜM:Limit termossatın aşırı sıcaklık alğılayarak cihazı bloke ettiğini belirten arıza kodudur.Cihaz kış konumunda çalışmakta ise kaloriferin açık olduğundan emin olun. Vanalar kapalı ise yada kombi altındaki vanalar kapalı ise mutlaka açın. Vanaları komtrol ettiyseniz kombiye reset yapın.Yine düzelme olmaz ise kalorifer tesisatında,ana eşanjörde ,kalorifer filitresinde tıkanma olabilir Üç yollu vana konum değiştiriyor olabilir.yada pompa sıkışıklığı sebebi ile bu sorun yaşanıyor olabilir.Sistemde hava olabilir. Mutlaka servisi aramalısıznız.

E05 Arıza kodu:Fandan 1 dakika dan daha uzun süre geri bildirim alınmıyor.

ÇÖZÜM.Servis öncesi bir kaç kez resetleyin. Sorunda düzelme olmaz eger;fanın okuyucusunun fandan haber almadığını belirtir.Fan okuyucusunda  fanda veya anakartta sorun olabilir.Servis desteği alınız.

E08 Arıza kodu:Alev devresi problemi

ÇÖZÜM: Servis öncesi bir kaç kez resetleyin.Resetleme sonrası düzelme olmaz ise.Anakartta problem olabilir.Cihaza müdahale etmeden uzman yardımı almalısınız.

E09 Arıza kodu: Gaz armatörü sorunu

ÇÖZÜM: Kombinin ateşleme devresinde bulunan gaz valfinde sorun olabileceğini belirtir.

E12 Arıza kodu: EEPROM Kontrol sorunu.

ÇÖZÜM: Elektronik kartta sorun olma ihtimali yüksektir.Öncelikle kombinize reset atın.Arızada düzelme olmazsa işlemi bir kaç kez uygulayın. Yinede sorun düzelmezse servis çağırmalısınız.

E15 Arıza Kodu: Sıcak su sensör sorunu.

ÇÖZÜM: Sıcaklık sensörlerinde sorun olacagını belirtir.Sensör bağlantları veya elektronil kartta da sorun olabilir. Yinede sorun düzelmezse servis çağırmalısınız.

E16 Arıza kodu: Gidiş suyu sıcaklık sensör sorunu

ÇÖZÜM: Gidiş suyu sıcaklık sensöründe sorun olacağını belirtir.Sensör bağlantları veya elektronik kartta da sorun olabilir. Yinede sorun düzelmezse servis çağırmalısınız.

E17 Arıza kodu: Dönüş suyu sıcaklık sensör sorunu

ÇÖZÜM: Dönüş suyu sıcaklık sensöründe sorun olacağını belirtir.Sensör bağlantları veya elektronik kartta da sorun olabilir. Yinede sorun düzelmezse servis çağırmalısınız.

E18 Arıza kodu: Sıcaklık sensör sorunu

ÇÖZÜM: Kullanım suyu sıcaklık sensörü arızalı kobloları kopuk olabilir.

E21 Arıza kodu: Analog-ADC Sorunu

ÇÖZÜM: Anakartta sorun olduğunu belirtir..Öncelikle kombinize reset atın.Arızada düzelme olmazsa işlemi bir kaç kez uygulayın. Yinede sorun düzelmezse servis çağırmalısınız.

E33 Arıza kodu: Dönüş suyu sıcaklık sensör sorunu

ÇÖZÜM: Dönüş suyu sıcaklık sensöründe sorun olacağını belirtir.Sensör bağlantları veya elektronik kartta da sorun olabilir. Yinede sorun düzelmezse servis çağırmalısınız.

E35 Arıza kodu: Gidiş suyu sıcaklık sensör sorunu.

ÇÖZÜM: Gidiş suyu sıcaklık sensöründe sorun olacağını belirtir.Sensör bağlantları veya elektronik kartta da sorun olabilir. Yinede sorun düzelmezse servis çağırmalısınız.

E54 Arıza kodu: Sifon tıkalı

ÇÖZÜM: Sifonun tıkandığını belirtir.Sifonun temizlenmesi gerekir.Sifonu temizleyin sonrasında cihazınıza reset atın.Yinede sorun düzelmezse servis çağırmalısınız.

E80 Arıza kodu: Dönüş ve gidiş suyu sıcaklık sensörü arasında sıcaklık farkı var

ÇÖZÜM: Dönüş suyu sıcaklık sensör sıcaklığ-gidiş suyu sensör sıcaklığından fazla olduğunu belirtir.Sensörler veya anakartta sorun olabilir Uzman yardımı almanızı tavsiye ederiz.

E82 Arıza kodu: Alev kaybı sorunu

ÇÖZÜM: Cihazın 4 dakika içinde 3 kereden fazla alev kaybı yaşandığını belirtir.Öncelikle kombinizi resetleyin.Arıza düzelmediyse işlemi bir kaç kez tekrar yapın. Sorun devam ederse; anakart,gaz valfi,iyon elektrotu gibi parçalarda sorun olabilir.Uzman yardımı almanızı tavsiye ederiz.

F07 Arıza kodu: Aşırı baca gazı sıcaklık sorunu

ÇÖZÜM: Baca gazı sıcakliğının 95 Dereceyi geçtiğini belirtir.Bu durumda cihaza bir müdahalede bulunmadan servis çağırmalısınız.

F13 Arıza kodu: Fazla resetleme

ÇÖZÜM. 1saat içinde 5 den fazla reset atıldığında bu sorun ortaya çıkar. cihazı yeniden açıp kapattığınızda bu sorun düzelir.

F34 Arıza kodu: Düşük besleme gerilimi sorunu

ÇÖZÜM: Besleme geriliminin 170 V altınnda olduğunu belirtir. Şebeke voltajı düzelene kadar beklemelisiniz.Cihaz otomatik resetleme olacağından işlem gerekmez. voltaj düzelmesine rağmen sorun düzelmezse anakartta sorun olabilir.Karta müdahale için uzman yardımı alabilirsiniz.

F37 Arıza kodu:Düşük basınç uyarısı

ÇÖZÜM: Tesisat devresinin su basıncı düşük. Kombinin sağ altında monteli doldurma musluğu ile kombiye su basmanız gerekli basınç1.5 olunca sorun düzelecektir. İşlem sonrası sorun düzelmezse eğer servis yardımı alabilirsiniz.

F40 Arıza kodu: Yükse su basıncı sorunu

ÇÖZÜM: Tesisat basıncının 3.3 üzerinde olduğunu belirtir.

F47 Arıza kodu. Su basınç sensör arızası

ÇÖZÜM: Su sensörü bozuksa bu sorun yaşanır.

F50 Arıza kodu: Boyler sensör sorunu

ÇÖZÜM. Boyler sensöründe ya da kablolarında sorun olabilir servis çağırmalısınız.

F51 Arıza kodu: PT1000 Solar sensör arızası

ÇÖZÜM: PT1000 Sensör veya bağlantılarında problem olabilir.uzman yardımı almalısınız.

F52 Arıza kodu: Kullanım suyu sıcaklık sensör arızası

ÇÖZÜM. Kullanım suyu sıcaklık sensörü arızalı kobloları kopuk olabilir.

F53 Arıza kudu: Baca gazı sıcaklık sensörü sorunu

ÇÖZÜM: Baca gazı sıcaklık sensöründe açık yada kısa devre.sorunu olduğunu belirtir

Sensör ve bağlantıları kontrol edilmelidir. Uzman desteği almanız gerekir

F81 Arıza kodu: Sıcaklık sönsörü sagma testi beklemesi sorunu.

ÇÖZÜM: Sıcaklık sensöründe sorun olabilir. Net tesbit için servis yardıımı alınız.
Yorum Ekle