KAPAKLI BEKO KOMBİ SERVİSİ

KAPAKLI BEKO KOMBİ SERVİSİ

29 Eylül

Beyaz eşya ve elektronik alanında ülkemizi global pazar içerisinde oldukça güzel bir şekilde temsil eden Beko, Koç Holding'in bir iştirak şirketi olarak karşımıza çıkıyor. Bünyesinde yer alan üretimleri tamamen yerli ve milli teknolojiler ile üreten Beko, geleceğin ısıtma sistemleri konusunda da bir hayli ilerleme kat etmiş durumda. Başta klima olmak üzere kombi alanına da giriş yapan şirket, pazar içerisinde şimdiden bir hayli ilerleme kat etmiş durumda. Ev tipi, sanayi tipi kombi üretiminde bulunan şirket birçok seçenek üzerinden başta Kapaklı olmak üzere 81 ilde yüz binlerce kişinin tercihi kazanmış durumda. Kapaklı bölgesinde Beko marka kombi almış kişiler, ısınma durumunu daha sağlıklı bir şekilde sürdürebilmek için kombilerin her yıl servis hizmeti ile kontrol ettirmek durumundadırlar. Aksi halde hiç beklenmedik bir anda kış soğuğunda çeşitli arızalar ile mücadele etmek durumunda kalınabilir. Kapaklı beko kombi servis

Kapaklı Beko kombi servisi hizmetinden yararlanmak isteyen birçok kişi çalışacağı firma konusunda birçok kişiden öneri almak istemekte. Günümüzde birçok kombi servisi veren firma olmasına karşın sadece bir kısmının doğru şekilde bakım, onarım ve temizlik hizmeti verdiğini görüyoruz. Kombilerin de daha fazla sorun yaşamamak isteyen birçok kişi servis hizmetinin haklı olarak en üst kalitede ne olmasını istemekte. Bu yazımız içerisinde Kapaklı Beko kombi servisi ile ilgili bir çok ayrıntıya değinmeye çalışacağız. Öncelikle bulduğunuz ilk kombi servisi ile kesinlikle çalışmamanızı öneriyoruz. Sırasıyla tüm firmaları inceledikten sonra referans gücü en yüksek servisi tespit ederek iletişime geçmeyi deneyiniz. Eğer uğraşamam diyorsanız sizlere bu konuda iyi bir önerimiz olacaktır. Yazımız içerisinde konu olan firma, uzun yıllardır kombi bakım onarım sektöründe çalışarak ekibini uzmanlık derecesine kadar getirerek büyük başarılar kazanmıştır.

        

Kapaklı Beko Kombi Servis Hizmeti

Beko marka kombileri için servis hizmeti arayan Kapaklı halkı, aslında oldukça şanslı olduklarını bilmelidirler. Bölge içerisinde oldukça uzun bir süredir faaliyette bulunan bahse konu olan firma, uzman kadrosu ve eğitimli personelleri ile her Beko kombi için profesyonel çözümler üretiyor. Kapaklı Beko kombi servisi konusunda hiç vakit kaybetmeden en doğru seçenekten hizmet alımına başlayınız! Alınacak kombi servis hizmeti ile kış ayına herhangi bir sorun yaşamadan, tam hazır bir şekilde girebilirsiniz. Ekipler, kombiniz üzerinde akıllı cihazlar ile analiz yaparak ısıtma ve derece gücünü ölçerek herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol eder. Kombi içerisinde bazı hassas parçalar, kış aylarının yoğun geçirilmesi durumunda yıllık olarak değiştirilmesi gerekir. Bu konuda da yapılan incelemeler, kombinizin sıfır ayarına kadar gelmesine olanak sağlar. Bununla beraber petekleriniz ile ilgili ayrıntılara giren Kapaklı Beko kombi servisi, petek temizliğini de başarılı bir şekilde yaparak daha yüksek ısı değerleri almanıza katkı sağlar..

Kapaklı Ariston Kombi Servisi Hizmetinde Yer Alan Özellikler

Orijinal yedek parçalar kullanarak sağlamış olduğumuz Kapaklı Beko kombi servisi hizmetinde, farklı fiyatlar üzerinden hizmetler sunmakta ve cihazların gerektiğinde parçalarını değiştirmekteyiz. Akla gelebilecek olan pek çok farklı kullanım nedenlerine bağlı olarak bozulabilen kombi cihazlarında kullanım sırasında olduğu gibi, seçim işleminde de oldukça dikkatli olunmalıdır. Yeterli bilgi ve deneyime sahip olan servis elemanlarımız, cihazlardaki sorunları farklı makineler ile tespit etmekte ve bakım ve onarımları hızlı şekilde gerçekleştirmektedir. Çok fazla sorun bulunmayan ve yerinde tamir edilebilen cihazlar evlerde, daha büyük sorunlu cihazlar ise firmamızda ki özel alanlarda tamir edilmektedir. Değiştirilmesi gereken parçaların ise, orijinal olmasına dikkat etmekte ve bu sayede müşterilerin mağdur olmasını engelleyerek kaliteli hizmet vermeyi amaçlamaktayız.


 Kapaklı BEKO Kombi Servisi Hizmetinde Sunulan Fiyat Seçenekleri

Kapaklı Beko kombi servisi hizmeti ile çeşitli avantajları müşterilerimize sunmakta ve uygun fiyatlardan yararlanarak, kombi cihazlarının bakım ve onarımlarını gerçekleştirmekteyiz. Günümüzde çeşitli malzemeler kullanılarak üretilmekte olan Beko kombi ürünlerinde, kullanıma dikkat edilmemesi gibi nedenler ile bozulmalar meydana gelebilmektedir. Hassas cihazlar arasında yer alan kombiler, çok çabuk bozulabilmekte ve bu nedenler ile cihazlar hakkında yeterli bilgilerin elde edilmesi gerekmektedir. Servis hizmetimizde sunulan fiyat seçenekleri, cihazların özelliği ve tamir aşamalarına göre değişebilmektedir.

Neden: Kapaklı Beko Kombi Servisi

Hızlı: Tüketicilerinin yaşadığı sorunların bilincinde olarak çalışmalarını hızlı ve kesin çözüm getirisi sunarak gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Müşterilerini hiçbir zaman bekletmez ve genelde onların uygun oldukları bir zaman dilimi arasında çalışmalarını sağlar. Müşteriyi bekletmeye son verir!

► Ekonomik: Hizmet sektöründe arıza durumlarının onarımlarından tutun da bakım ya da farklı uygulamalar sonucunda çıkan masrafı her zaman düşük olarak kullanıcısına sunar. Kullanıcı bütçesini düşünür ve ekonomik fiyatları ile tercih edilir.

► Güvenilir: Kombi sektöründe güven vermenin ve güven kazanmanın ne demek olduğunun bilinci ile hareket eder. Hiçbir zaman tüketicisinin güvenini boşa çıkarmaz. Güven duygusunu yaşattırana dek hizmetlerini gerçekleştirmeye devam eder.


► Garantili: Çözüm Teknik çalışmalarının her zaman arkasında durur. Yaptığı her bir çalışmaya garanti sunar. Sorunları düzeltme konusunda yaptığı parça tamiri ve değişim gibi uygulamalara 1 yıl kadar garanti sunar. Bu garanti ile de tüketicilerin memnuniyeti önceliğimizdir.

► %100 Memnuniyet: Kombi Servisi hizmeti sunmakta olan Çözüm teknik Kapaklı Beko kombi servisi çalışmalarının başından sonuna kadar kullanıcısını memnun etmeye çalışır. Mağduriyete son vermek adına gerekli çalışmaları yapar ve müşterilerinin yüzünü güldürecek çalışmaları ile hizmetlerini devam ettirir. Arkasında hiçbir zaman mağdur müşteri bırakmaz, yüzü gülen müşteriler bırakır.


► Kesin Çözüm-Kalıcı SonuçlarKapaklı Beko kombi servisi yaptığı her bir çalışmada kesin çözümler ve kalıcı sonuçlar yaratır. Kullanıcısına aynı sorunu bir kez ya da birkaç kez daha yaşattırmaz. Bir kez sorun yaşayıp da ÇÖZÜM TEKNİK yardım talep etmiş olan kullanıcı yaşadığı sorunu çözümler sayesinde unutur.

► Kesintisiz Hizmet: Günün hangi saatinde olursa olsun Kapaklı Beko kombi servisi sizlere bilgi sunmaya ya da sorunlar karşısında yardımcı olmaya hazır bulunuyor. Yaşanan sorun yılın hangi günü, günün hangi saati olursa olsun teknik açıdan hem yardımları hem de gereken destekleri sunuyor.


► Kampanyalar: Kapaklı Beko kombi servisi tüketici bütçesini düşünerek kendi içinde çeşitli kampanyalar oluşturmaktadır. Bu kampanyalar gereği de kullanıcılarının bütçesine hitap etmektedir. Oluşturulan bakım, tesisat yıkama, gaz alarm cihazı gibi çeşitli kampanyalardan günün her saatinde yararlanabiliyorsunuz. 

Kombi Servisi İçin Neden Çözüm Teknik Seçmelisiniz?

7/24 Her marka ve model kombileriniz için profesyonel kombi servisi hizmeti sunuyoruz.

Hizmetten sonra bir ay içinde ters giden bir durum olursa ücretsiz olarak bir göz atacağız. Yaptığımız işin sonucuysa ücretsiz olarak düzelteceğiz.

ÖNEMLİ NOT: Güvenlik açısından kombiden emin olmak için kombinize yılda bir kez bakım yaptırmalısınız. Düzgün çalışmıyorsa,kombiniz tehlikeli olan karbonmonoksit sızmaya başlayabilir. Çoğu kombi için yıllık bir servise sahip olmanız gerekir.Kullanımında Genel Uyarılar

Kombi Servisi İçin Neden Çözüm Teknik Seçmelisiniz?

Hizmetten sonra bir ay içinde ters giden bir durum olursa ücretsiz olarak bir göz atacağız. Yaptığımız işin sonucuysa ücretsiz olarak düzelteceğiz.

Ekibi 0282 726 26 11 numaralı telefondan arayın, gereksinimlerinizi tartışmaktan ve sizin için mükemmel olacak bir kombi bakım planı oluşturmaktan memnuniyet duyarız.

KOMBİ ARIZALARI VE GİDERME YOLLARI NELERDİR

                
Kombi arızaları; Bakımın vakitinde yaptırılmaması, dış faktörler yada yoğun kullanıma bağlı olarak parça aşınmaları şeklinde nedenlerle olabileceği gibi, kurulum ve kullanıcı hatalarından da kaynaklanabiliyor. Sık karşılaşılan kombi arızaları ve bunları sebepleri başlıca şu şekilde;

KURULUM HATALARI: Kurulum hataları kombinizi doğrudan etkiler.  Bu tür hatalar genellikle tesisat kaçakları, yanlış plastik boru kaynağı, hatalı uygulama neticesinde boru çapının daralması, nitelikli radyatör vanalarının kullanılmaması gibi nedenlerle ortaya çıkıyor. Ancak tesisat eksikliklerinin tespiti güçtür. Bu nedenle kurulum hatalarından ortaya çıkan sirkülasyon ve dolayısıyla ısınma sorunun kaynağı genellikle kombiye mal ediliyor.
TESİSAT SU BASINCI:  Kombiye tesisatınızdan gelen suyun basıncı ortalama 1.5 bar olmalıdır. Bir su bardağı suyun bile tesisatınızdan dışarıya sızması, kombinizin yetersiz su basıncı arızası vermesine neden olur. Bu açıdan sistem su basıncı, kombinizin tesisat kaynaklı en önemli arıza nedenleri arasında sayılıyor. Tesisata suyun ilk verildiği haftalarda, sistemde kalan hava sirkülasyon esnasında kombiniz üzerinden otomatik olarak tahliye edileceğinden, ilk kullanımlarda sistem basıncının bir veya birkaç kez düşmesi normaldir. Ancak ortaya çıkan basınç kaybını engellemek için tesisata sık olarak su verilmesi radyatörlerde korozyona da neden olur. Bu nedenle tesisata su ilavesinin mümkün olduğunca az ve kontrollü yapılması gerekiyor.
GAZ VANASI KAPALI İKEN KOMBİNİN ÇALIŞTIRILMASI: Ensık karşılaşılan kullanıcı hatalarından birisi gaz vanasının kapatılmasıdır. Uzun süreli ayrılmalarda gaz vanasının kapatılması durumunda ise gaz vanasını mutlaka kombinizi çalıştırmadan önce açmanız gerekir. Aksi halde kombiniz büyük olasılıkla arıza moduna geçer.
YAZ KIŞ MODUNUN YANLIŞ KULLANIMI: Kullanıcılar tarafından çok sık yapılan bir kullanım hatasıdır. Kombi yaz modunda iken kalorifer sisteminiz ısıtmaz.
ELEKTİRİK VOLTAJINDAN KAYNAKLI ARIZALAR; Elektrik Kesintileri ve Voltaj Dalgalanmaları: Elektrik kesintilerinde kombinin aç/kapa düğmesinin açık durumda kalması da, elektrik tekrar devreye verildiğinde oluşabilecek voltaj dalgalanması nedeniyle kombinizin arıza vermesine neden olabilir. Bunun için elektrik kesilmesi durumunda kombinizin yakınında iseniz aç/kapa düğmesini “kapalı” konuma getirilmelidir. Düşük voltajlarda da koruma sağlayacak regülatörler tercih edilmelidir.
DONMA: Kış aylarında en önemli sorunlardan bir tanesi don müdafaasının etken kalmasının sağlanabilmesidir. Açık ortamlara (balkon v.B.) monte edilen kombilerin iç ortamda montajı yapılan cihazlara göre donma riski çok yüksektir. Sistem don korumasının aktif olabilmesi için elektrik sigortasının ve gaz vanasının açık olması gerekir. Sistem, don korumasına ihtiyaç duyduğunda aygıt sistem sıcaklığını minimum dereceye getirene kadar yanma meydana getirecektir. Yeterli gaz veya elektrik olmaması durumunda yanma oluşmayacak ve aygıt donma riski taşıyacaktır.
YOGUŞMA GİDERİ UYGUN GENİŞLİKTE OLMALI: Yoğuşmalı cihazlarda kombinin donma riskine ek olarak yoğuşma giderinin ve gider ağzının donmaması için gerekli önlemlerin alınması sağlanmalıdır. Yoğuşma gideri uygun çapta olmalı ve izolasyonu yapılmış olmalıdır. Yoğuşma suyunun önünde herhangi bir engel bulunması halinde yoğuşma suyu cihaz içerisinde birikecek ve yanmayı engellediğinde sistem don koruması gerçekleşmeyecektir. Hem kurulum hem de kullanım sırasında don meydana gelecek soğuklarda bu durumun gözlenmesi önemlidir.
BACA SİETEMİ HERMETİK KOMBİLERDE: Hermetik bacaya sahip tüm cihazlar, yanma için gerekli oksijeni dış ortamdan alır. Dolayısıyla kombiniz, dış ortamdan toz vb. küçük parçacıkları da içine çekebilir. Toz, zaman içerisinde fan kanatları üzerinde tutunarak sese ve/veya sıkışmaya bağlı arızalanmaya; yanma devrelerinde verim düşüklüğüne neden olabilir.
TESİSAT SUYUNUN KİRLENMESİ: Tesisat içerisinde dolaşan suyun tortulaşmasına bağlı olarak kombi dönüş filtrelerinde daralma ve bu daralmaya bağlı sirkülasyon zayıflaması sonucunda son radyatörlerde ısınma sorunu oluşabilir. Eğer kombinize uzak olan radyatörlerin tamamında veya bir kısmında ısınmama sorunu görüyor iseniz, bu durum sirkülasyonun zayıflığına işaret eder. Tesisatın dönüş hattı üzerinde kombiye yakın bir noktada filtre kullanılması kombinizin korunması için önemlidir. Bakım sırasında bu fitreler yetkili servisler tarafından kontrol edilerek temizlenir.

KOMBİ ÖMRÜNÜ UZATMAK İÇİM MUTLAKA BAKIM: Seneler içerisinde bakımsız zorlu şartlarda ve yoğun olarak kullanılan cihazların parçalarının problem yapması doğaldır. Parça ömürlerini uzatmak için şartların uygunluğu ve temizliği servisler tarafından yıllık olarak kontrol edilmelidir. Yetkili olmayan servisler tarafından yapılan müdahaleler ve uygun olmayan değerlere sahip parçaların kullanılması cihazınızın sağlıklı, verimli çalışmasını engellemekte ve en önemlisi kullanıcı hayatını tehlikeye atabilmektedir. Kombinizin bakımının ve arıza hallerinde gerekli tüm müdahalelerin cihazlar hakkında yeterli eğitimini almış yetkili servislere yaptırılması gerekir. ÇÖZÜM TEKNİK KOMBİ 
Kombimiz 220 volt 50 hz akım ile çalışır 2 amper siğorta ile 3*1.5 kablo kullanılmalıdır.

Elektirik hattına başka cihaz takılmamalıdır.

Herhangi bir arıza durumunda. Cihazın gaz vanasını kapatın elektirigini kesin.

Ara ara kombinin altındaki veya paneldeki manometreyi kontrol ediniz 1.5 bar olmasına dikkat gösteriniz.

Kombinizi uzun süre kullanmayacaksanız elektirik beslemesini gaz vanasını kapatınız.

Kış aylarında kısa süre kapatmak istediğinizde elektirik beslemesi kesidiginden donma koruma  sistemi devreye girmeyecektir dikkat edelim.

Herhangi bir su kaçağı durumunda kombinizi kapatın teknik servisinizi arayın.

Mutlak yapılması gereken yıllık bakımlarını ihmal etmeyiniz. 02827262611

Güvenlik uyarıları

*Kombinizi tasarlanmış amaç dışında kesinlıkle kullanmayınız.

*Kombinizde temizlik yaparken mutlaka elektirik fişini çekiniz.

*Tutuşabilen ve patlayıcı malzemeleri kombiden uzak tuutunuz,

*Kolay tutuşabilen malzemeleri kombinizin üzerine yapştırmayınız.

*Gaz kokusu aldıgınızda sigara içmeyiniz. kıvılcım çıkaracak şeyleri uzak tutunuz. örnek elektirik anahtarı telefon gibi malzemeleri açıp kapamak gibi. Koku hissettiğiniz durumda yapmanız gerekenleri aşagıda sıralıyorum.

1 Kapı pencereleri açın,

2 Gaz vanasını kapatın.

3 Yerel gaz dagıtım şirketine ve servisi arayınız.

4 Gaz sayacının üstündeki kurallara uyun.

*Çocuklar ve tecrübesiz kişilerin kombiyi kullanmasına izin vermeyiniz.

*Herhangi bir arıza durumunda kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz.

*Kombinizi uzun müddet kullanmak için periyotik bakımları her sene mutlaka yaptırınız.

*Nemli veya ıslak vücutla kombiye dokunmayınız.

*Kombinin ürettiği sıcak suyunu içmek ve yemek yapmak için kullanmayınız.

Kombimizin daha verimli kullanılması için dikkat edilmesi gereken hususlar.

*Çeşitli oda kontrol cihazları ile(oda termostatları v.b. cihazları) daha ekonomik kullanım söz konusu olmaktadır.

*Termostatik radyatör  vana uygulamaları açısından oldukça önem kazanan tesisat  malzemeleridir .özellikle  tesisatlarda termostatik radyatör vanası kullanımının yaklaşık %10 enerji sağlamaktır.

*Evinize ısı yalıtımlı yaptırın.

*Çatı izolasyonunuzu uygun şekilde yaptırınız. Çatınızdaki ısı kaybı %20 civarıdır.

*Kapı ve pencerelerinizin ısı kaybına etkilerine dikkat edin ısı kaybının yaklaşık %15'i pencere ve kapılardan olmaktadır.

*Radyatör ile duvar arasına ısı yalıtım levhaları yerleştirin.

*Oda sıcaklığını daha az istemeniz yakıt tüketimine tasarruf sağlar.

*Gece perdelerinizin kapalı olması büyük enerji tasarrufu sağlar.pencerenizden güneş çekildiği zaman perdelerinizi kapatınız.

*Bulunduğunuz ortamın konfor şartlarına uygun olarak ısınma cihazını ayarlayınız.

*Evinizin ısı kaybını dikkate alarak,kombinizi sürekli (aç \ kapa ) yaparak kullanmaktansa,kimi zaman(örneğim geceleri yatarken,gündüzleri evde yokken)minimumda kullanmamız yakıt tüketimi açısından yararımıza olabilir.

*Radyatörlerin önünü ve üzerini mobilya,mermer ve benzeri eşyalar ile kapatmamalıyız .Bu şekilde %15 oranında yakıt tüketimimiz artabilir.

*Cihazınızın bakımını yaptırmanız,yakıt tüketimi açısından fayda sağlayacaktır.


Yorum Ekle