KAPAKLI KOMBİ SERVİSİ

KAPAKLI KOMBİ SERVİSİ

29 Eylül


 • Başta büyük şehirler olmak üzere artık birçok şehrimiz, ısınma konusunda tercihini
  doğal gazdan yana kullanmaya başlamıştır. Doğru bir şekilde yapılan ısıtma, ekonomik sonuçlar meydana getirdiği gibi doğaya herhangi bir zararda da bulunmamaktadır. Çevre etkeni düşünüldüğünde artık birçok ülkenin doğal gaz kullanmaya başladığını görüyoruz. Uzun yıllardır kombi üzerinden ısınma sağlayan kişiler, üzerine düşen bazı sorumluluk ve görevleri yerine getirmeleri gerekiyor. Isıtma için kombi kullanmayı tercih eden her kişi, yıllık Kapaklı Kombi Servisi hizmetlerini yaptırması gerekiyor. Bu yazı, Tekirdağ’ın Kapaklı bölgesinde yaşayan vatandaşlara özel olarak hazırlanmış olup bölge halkının doğal gaz kullanımı konusunda dikkat etmesi gerekenleri içermektedir.
  Kapaklı Kombi Servisi , bölge halkının başta kombi arızaları olmak üzere yıllık periyotlar halinde yaptırmaları gereken bakım ve onarım hizmetlerini başarılı bir şekilde yürütmektedir. Uzun bir süredir sektör içerisinde yer alan firma, profesyonel ve eğitimli kadrosu ile sizlere istediğiniz hizmeti vermeye çalışıyor. Kapaklı Kombi Servisi hizmeti almadan önce doğal gaz ve kombi performansınızın nasıl olduğunu düşünün. Ortalama kaç derece ısıda eviniz, odalarınız ısınıyor? Aylık ortalama olarak ödediğiniz doğal gaz faturasının ne kadar olduğunu biraz hatırlayın. Daha sonrasında ise kombi bakımı yaptırdıktan sonra ilk ödeyeceğiniz faturaya bakın. Arada oldukça büyük farklar olduğunu görebilirsiniz.

           

   Kapaklı Kombi Servisi

  Bu denli büyük bir değişim meydana gelmesinde elbette mantıklı açıklamaları bulunuyor. Kombi servis hizmetini tamamen amacına uygun, profesyonel bir şekilde yapan kişiler, ısınma sorununa engel olabilecek tüm sorunların tespitini bakımlar sırasında tespit ederek onarım işlemlerini yapıyor. Kombinizi içten dışa, hortumlardan peteklere kadar incelenmesi, ayrıntılı sonuçların doğmasına olanak sağlar. Yapılan işlemler genellikle tek gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Gelen ekipler, konu hakkında ön bilgilendirme yaparak işleyişin nasıl olması gerektiğinde kombi sahiplerine ön bilgilendirme geçmelidir. İşlemler hakkında bilgi sahibi olan kişiler, daha rahat hareket etmektedir. En karanlık soğuk kış günlerinde gelen faturanız, size yaptırdığınız kombi servisinin sonuçlarını açık bir şekilde gösterecektir.Dışarıdan bakıldığında kolay bir iş gibi görülse de Kombi Servisi Kapaklı oldukça zor ve riskli bir iş grubudur. Bu nedenle bakım yaptırmadan önce çalışacağınız firma ile ilgili ayrıntıları önceden bilmenizi tavsiye ederiz. Sektör içerisinde ne kadar süredir aktif oldukları ile başlayarak ekibinin kombi alanında yetkin olup olmadığına bakmanız gerekiyor. Toplama bir çalışma ekibine sahip firmalardan kesinlikle uzak durmanızı öneririz. Bu tür firmalar, hem gelen taleplere yetişemez hem de yapılması gerekenleri tam olarak yerine getiremez. Kombi Servisi Kapaklı, bu konuda sizlere profesyonel çalışmalar ortaya çıkarabileceği konusunda sizlere garanti veriyor. Garanti demişken; yapılan çalışmalar sırasında arızalı parça tespit edilmesi durumunda eğer garanti kapsamında ise ücretsiz değişimleri de yine uzmanlar tarafından gerçekleştirilmektedir.

         


  Kapaklı Kombi Bakımı

  Doğalgaz, ülkemizde en çok kullanılan ısıtma yöntemler arasında yer alıyor. Doğal gaz ile ısıtmanın sağlanabilmesi için gerekli olan kombi, bizlere 7 ile 10 yıl garantili olacak şekilde satılsa da bazı bu süre içerisinde elbet ufak tefek bazı arızalar çıkarabiliyor. Kombi üretiminde bulunan birçok Global şirket, ürünlerinin her yıl düzenli aralıklarla kontrol edilerek bakımlarının yapılmasını istiyor. Düzenli olarak yapılması gereken periyodik bakımlar, kombilerin her zaman yüksek performans göstermesine olarak sağlar. Aynı zamanda yapılan kombi bakımları, yüksek gelen doğalgaz faturalarının da düşmesini sağlar. Kombi Servisi Kapaklı kombi bakımı konusunda araştırmalarda bulunan vatandaşlarımız, bu yazımız içerisinde akıllarında bulunan tüm sorulara yanıtlar bulacaklardır.

  Kapaklı kombi bakımı, kış ayı gelmeden önce yaptırılması gereken en önemli işler arasında yer alıyor. Kombi bakımını yapacak kişinin kesinlikle uzman ve bu alanda eğitim almış olmasına dikkat edilmelidir. Yapılan bu periyodik bakımlar sayesinde kış aylarında olması muhtemel birçok sorunun önüne geçmektedir. Uzmanlar daha çok yaz aylarında ya da en geç sonbahar aylarında bu işlemi tamamen bitirmeleri gerekiyor. Çerkezköy kombi bakımı almak isteyen kişiler, kombi arızası yaşamamak, ekonomik faturalar ile karşılaşmamak adına yılda en az 1 defa yaptırılması gerekiyor. Enerji tasarrufu sağladığı gibi bakımların kombi ömürlerine de büyük oranda etki ettiğini söyleyebiliriz. Eğer bakım profesyonel ekiplerce yapılmaz ise yukarıda belirttiğimiz sonuçlardan hiçbirisini alamazsınız. Kapaklı Kombi Servisi

  KOMBİ BAKIM,ARIZA,TAMİRİ VE GÜVENİLİR OLMAK

  Burada kombi tamirinden bahsedeceğiz.Bir konutta kombinin bozulduğunda bunun sadece bir sorun değil, birkaç sorun olduğunu biliyoruz. Kombinin olmaması, sıcak su olmaması ve Kalorifer sisteminde ısıtma olmaması anlamına gelir, bu da hem büyük ölçüde rahatsız edici hem de çok streslidir.Bu nedenle müşterilerimizin her bir kombinin sıfır gecikmeyle çalıştırmak ve çalıştırmak için engelleri kaldırıyoruz.

  Kombi arızalarında size en yakın zaman diliminde yardımcı olmak Çözüm teknik kombi servisi ile iletişime geçilmesiyle hızlı bir şekilde servis gönderilerek kombi arızasının önüne geçilerek çözümü sağlanacaktır.

  Sorun su sızdıran bir kombi, gürültülü bir kombi ya da çalışmayı durduran bir sorun olduğunda,Kombim de ekran yok.Sıcak su alamıyorum.Kalorifer sistemim ısıtmıyor.Yakın petekler ısınıyor uzak petekler ısınmıyor. kombim hata kodu veriyor gibi durumlarda sizin sorununuzu çözmek için araçlara ve bilgiye sahibiz. Hangi kombi markası olursa olsun  önemli değil. Tüm büyük üreticilerin kombi tamir işlerini hallederiz. 

  Sadece bu değil, yaptığımız her onarımda ücretsiz bir bakım kontrolü de sunuyoruz. Bu şekilde, kombimizin günlük yaşamınızı kesintiye uğratabilecek sorunlar haline gelmeden önce karşılaşabileceği sorunları tespit edebiliyoruz.

  Kombi tamir ve onarımı. sadece bilgi ve deneyime dayanmaz.   Bizde kombi servisçiliği en hızlı ve güvenilir olmak güvenilir olmak en iyi hizmettir. Müşteri memnuniyetini inanılmaz derecede ciddiye alıyoruz.  Bu yaklaşım herkesin kazanacağı anlamına gelir. Müşterilerimiz içiniz rahat olsun, tüm müşterilerimizle sağlam, uzun süreli ilişkiler kuruyoruz.  On yıldan fazla bir süredir uç durumda tuttuğumuz müşterilerimiz var.Bir sorun ortaya çıktığında bunun hızlı bir şekilde ele alınacağını ve her zaman ilgili tüm bilgilerle güncel tutulacağını biliyorlar.Çağrı merkez telefonlarımızı yılın her günü 7/24 saat hizmet vermektedir. Bize ne zaman ihtiyaç duyduğunuz önemli değil, sizi araması için birileri elimizde olacak. Ayrıca, teknisyen arkadaş size maliyetlerle ilgili tüm bilgileri önünüzde vereceğinden, harcamalarınız üzerinde de tam kontrole sahip olursunuz.Bizde ücret oranları çok rekabetçi değildir sabittir,harcadığınız tüm para doğrudan kombinizi tekrar çalışır hale getirecektir.

  Neden: Kapaklı Kombi Servisi

  Hızlı: Tüketicilerinin yaşadığı sorunların bilincinde olarak çalışmalarını hızlı ve kesin çözüm getirisi sunarak gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Müşterilerini hiçbir zaman bekletmez ve genelde onların uygun oldukları bir zaman dilimi arasında çalışmalarını sağlar. Müşteriyi bekletmeye son verir! Kapaklı Kombi Servisi

  ► Ekonomik: Hizmet sektöründe arıza durumlarının onarımlarından tutun da bakım ya da farklı uygulamalar sonucunda çıkan masrafı her zaman düşük olarak kullanıcısına sunar. Kullanıcı bütçesini düşünür ve ekonomik fiyatları ile tercih edilir.

  ► Güvenilir: Kombi sektöründe güven vermenin ve güven kazanmanın ne demek olduğunun bilinci ile hareket eder. Hiçbir zaman tüketicisinin güvenini boşa çıkarmaz. Güven duygusunu yaşattırana dek hizmetlerini gerçekleştirmeye devam eder.

  ► Garantili: Çözüm Teknik çalışmalarının her zaman arkasında durur. Yaptığı her bir çalışmaya garanti sunar. Sorunları düzeltme konusunda yaptığı parça tamiri ve değişim gibi uygulamalara 1 yıl kadar garanti sunar. Bu garanti ile de tüketicilerin memnuniyeti önceliğimizdirKapaklı Kombi Servisi

  ► %100 Memnuniyet: Kombi Servisi hizmeti sunmakta olan Çözüm teknik Kapaklı kombi servisi çalışmalarının başından sonuna kadar kullanıcısını memnun etmeye çalışır. Mağduriyete son vermek adına gerekli çalışmaları yapar ve müşterilerinin yüzünü güldürecek çalışmaları ile hizmetlerini devam ettirir. Arkasında hiçbir zaman mağdur müşteri bırakmaz, yüzü gülen müşteriler bırakır. Kapaklı Kombi Servisi

  ► Kesin Çözüm-Kalıcı SonuçlarKapaklı kombi servisi yaptığı her bir çalışmada kesin çözümler ve kalıcı sonuçlar yaratır. Kullanıcısına aynı sorunu bir kez ya da birkaç kez daha yaşattırmaz. Bir kez sorun yaşayıp da ÇÖZÜM TEKNİK  Kombi  yardım talep etmiş olan kullanıcı yaşadığı sorunu çözümler sayesinde unutur. Kapaklı Kombi Servisi

  ► Kesintisiz Hizmet: Günün hangi saatinde olursa olsun Kapaklı kombi servisi sizlere bilgi sunmaya ya da sorunlar karşısında yardımcı olmaya hazır bulunuyor. Yaşanan sorun yılın hangi günü, günün hangi saati olursa olsun teknik açıdan hem yardımları hem de gereken destekleri sunuyor. Kapaklı Kombi Servisi

  ► Kampanyalar: Kapaklı kombi servisi tüketici bütçesini düşünerek kendi içinde çeşitli kampanyalar oluşturmaktadır. Bu kampanyalar gereği de kullanıcılarının bütçesine hitap etmektedir. Oluşturulan bakım, tesisat yıkama, gaz alarm cihazı gibi çeşitli kampanyalardan günün her saatinde yararlanabiliyorsunuz.Kapaklı Kombi Servisi

  ÖNEMLİ NOT: Güvenlik açısından kombiden emin olmak için kombinize yılda bir kez bakım yaptırmalısınız. Düzgün çalışmıyorsa,kombiniz tehlikeli olan karbonmonoksit sızmaya başlayabilir. Çoğu kombi için yıllık bir servise sahip olmanız gerekir.

  Neden Çözüm Teknik Kombi Servisi ?

  TECRÜBELİ UZMAN KADRO: Tüm marka ve modellerde resmi Belgeye sahip tam donanımlı uzman teknisyenlerimizle arıza tesbit esnasında yerinde tamir imkanı sağlıyoruz. Kombi tamiri ve bakım hizmetleri bizim işimiz. Kalifiyeli işini bilen ekibimizle 7/24 hizmet vermekteyiz. Kapaklı Kombi Servisi

  DÜŞÜK FİYAT GARANTİSİ: Kapaklı Kombi Servisi olarak Minimum fiyat maksimum hizmet ilkesi ile işimizi yapıyoruz. Hakkımızdan fazlasını talep etmiyoruz,müşterilerimizi zor durumda bırakmıyoruz.

  KALİTELİ VE ŞEFFAF HİZMET: Güler yüzlü,dürüst,şeffaf,kaliteli.Müşteri haklarını ve çıkarlarını ihmal etmeyen ve önceliği devamlı müşteri memnuniyeti olan bir servis olarak hizmetinizdeyiz.

  GARANTİLİ İŞÇİLİK: Kombi arıza,bakım,onarım ve kombi montaj işlerini yaptıktan sonra işi şansa bırakmıyoruz.Yapılan işçiliği kontrol edip bir yıl parça garantisi sunuyoruz.Bu yüzden bölgenin en güvenilir servisi biziz.

  Kombi Servisi İçin Neden Çözüm Teknik Seçmelisiniz?

  7/24 Her marka ve model kombileriniz için profesyonel kombi servisi hizmeti sunuyoruz.

  Hizmetten sonra bir ay içinde ters giden bir durum olursa ücretsiz olarak bir göz atacağız. Yaptığımız işin sonucuysa ücretsiz olarak düzelteceğiz.

  KOMBİ ARIZALARI VE GİDERME YOLLARI NELERDİR

                  
  Kombi arızaları; Bakımın vakitinde yaptırılmaması, dış faktörler yada yoğun kullanıma bağlı olarak parça aşınmaları şeklinde nedenlerle olabileceği gibi, kurulum ve kullanıcı hatalarından da kaynaklanabiliyor. Sık karşılaşılan kombi arızaları ve bunları sebepleri başlıca şu şekilde;

  KURULUM HATALARI: Kurulum hataları kombinizi doğrudan etkiler.  Bu tür hatalar genellikle tesisat kaçakları, yanlış plastik boru kaynağı, hatalı uygulama neticesinde boru çapının daralması, nitelikli radyatör vanalarının kullanılmaması gibi nedenlerle ortaya çıkıyor. Ancak tesisat eksikliklerinin tespiti güçtür. Bu nedenle kurulum hatalarından ortaya çıkan sirkülasyon ve dolayısıyla ısınma sorunun kaynağı genellikle kombiye mal ediliyor.
  TESİSAT SU BASINCI:  Kombiye tesisatınızdan gelen suyun basıncı ortalama 1.5 bar olmalıdır. Bir su bardağı suyun bile tesisatınızdan dışarıya sızması, kombinizin yetersiz su basıncı arızası vermesine neden olur. Bu açıdan sistem su basıncı, kombinizin tesisat kaynaklı en önemli arıza nedenleri arasında sayılıyor. Tesisata suyun ilk verildiği haftalarda, sistemde kalan hava sirkülasyon esnasında kombiniz üzerinden otomatik olarak tahliye edileceğinden, ilk kullanımlarda sistem basıncının bir veya birkaç kez düşmesi normaldir. Ancak ortaya çıkan basınç kaybını engellemek için tesisata sık olarak su verilmesi radyatörlerde korozyona da neden olur. Bu nedenle tesisata su ilavesinin mümkün olduğunca az ve kontrollü yapılması gerekiyor.
  GAZ VANASI KAPALI İKEN KOMBİNİN ÇALIŞTIRILMASI: Ensık karşılaşılan kullanıcı hatalarından birisi gaz vanasının kapatılmasıdır. Uzun süreli ayrılmalarda gaz vanasının kapatılması durumunda ise gaz vanasını mutlaka kombinizi çalıştırmadan önce açmanız gerekir. Aksi halde kombiniz büyük olasılıkla arıza moduna geçer.
  YAZ KIŞ MODUNUN YANLIŞ KULLANIMI: Kullanıcılar tarafından çok sık yapılan bir kullanım hatasıdır. Kombi yaz modunda iken kalorifer sisteminiz ısıtmaz.
  ELEKTİRİK VOLTAJINDAN KAYNAKLI ARIZALAR; Elektrik Kesintileri ve Voltaj Dalgalanmaları: Elektrik kesintilerinde kombinin aç/kapa düğmesinin açık durumda kalması da, elektrik tekrar devreye verildiğinde oluşabilecek voltaj dalgalanması nedeniyle kombinizin arıza vermesine neden olabilir. Bunun için elektrik kesilmesi durumunda kombinizin yakınında iseniz aç/kapa düğmesini “kapalı” konuma getirilmelidir. Düşük voltajlarda da koruma sağlayacak regülatörler tercih edilmelidir.
  DONMA: Kış aylarında en önemli sorunlardan bir tanesi don müdafaasının etken kalmasının sağlanabilmesidir. Açık ortamlara (balkon v.B.) monte edilen kombilerin iç ortamda montajı yapılan cihazlara göre donma riski çok yüksektir. Sistem don korumasının aktif olabilmesi için elektrik sigortasının ve gaz vanasının açık olması gerekir. Sistem, don korumasına ihtiyaç duyduğunda aygıt sistem sıcaklığını minimum dereceye getirene kadar yanma meydana getirecektir. Yeterli gaz veya elektrik olmaması durumunda yanma oluşmayacak ve aygıt donma riski taşıyacaktır.
  YOGUŞMA GİDERİ UYGUN GENİŞLİKTE OLMALI: Yoğuşmalı cihazlarda kombinin donma riskine ek olarak yoğuşma giderinin ve gider ağzının donmaması için gerekli önlemlerin alınması sağlanmalıdır. Yoğuşma gideri uygun çapta olmalı ve izolasyonu yapılmış olmalıdır. Yoğuşma suyunun önünde herhangi bir engel bulunması halinde yoğuşma suyu cihaz içerisinde birikecek ve yanmayı engellediğinde sistem don koruması gerçekleşmeyecektir. Hem kurulum hem de kullanım sırasında don meydana gelecek soğuklarda bu durumun gözlenmesi önemlidir.
  BACA SİETEMİ HERMETİK KOMBİLERDE: Hermetik bacaya sahip tüm cihazlar, yanma için gerekli oksijeni dış ortamdan alır. Dolayısıyla kombiniz, dış ortamdan toz vb. küçük parçacıkları da içine çekebilir. Toz, zaman içerisinde fan kanatları üzerinde tutunarak sese ve/veya sıkışmaya bağlı arızalanmaya; yanma devrelerinde verim düşüklüğüne neden olabilir.
  TESİSAT SUYUNUN KİRLENMESİ: Tesisat içerisinde dolaşan suyun tortulaşmasına bağlı olarak kombi dönüş filtrelerinde daralma ve bu daralmaya bağlı sirkülasyon zayıflaması sonucunda son radyatörlerde ısınma sorunu oluşabilir. Eğer kombinize uzak olan radyatörlerin tamamında veya bir kısmında ısınmama sorunu görüyor iseniz, bu durum sirkülasyonun zayıflığına işaret eder. Tesisatın dönüş hattı üzerinde kombiye yakın bir noktada filtre kullanılması kombinizin korunması için önemlidir. Bakım sırasında bu fitreler yetkili servisler tarafından kontrol edilerek temizlenir.

  KOMBİ ÖMRÜNÜ UZATMAK İÇİM MUTLAKA BAKIM: Seneler içerisinde bakımsız zorlu şartlarda ve yoğun olarak kullanılan cihazların parçalarının problem yapması doğaldır. Parça ömürlerini uzatmak için şartların uygunluğu ve temizliği servisler tarafından yıllık olarak kontrol edilmelidir. Yetkili olmayan servisler tarafından yapılan müdahaleler ve uygun olmayan değerlere sahip parçaların kullanılması cihazınızın sağlıklı, verimli çalışmasını engellemekte ve en önemlisi kullanıcı hayatını tehlikeye atabilmektedir. Kombinizin bakımının ve arıza hallerinde gerekli tüm müdahalelerin cihazlar hakkında yeterli eğitimini almış yetkili servislere yaptırılması gerekir. ÇÖZÜM TEKNİK KOMBİ 

                        

                                                                                                       


                       

     


 •        


Yorum Ekle