VİESSMAN KOMBİ SERVİSİ

VİESSMAN KOMBİ SERVİSİ

29 Eylül

Doğal gaz, günümüzde en çok tercih edilen ısınma türleri arasında yer alıyor. Hala ülkemizin çeşitli bölgelerinde kömürlü kalorifer ve soba yaygın olsa da birçok bölgenin doğal gaz ile tanıştığını görüyoruz. Kombi, doğal gaz ile ısınma konusunda gerekli olan en büyük araç olarak biliniyor. Peteklere su gönderiminde bulunan kombi, aynı zamanda ocak ve sıcak su ısıtma sisteminin de işlemesini sağlıyor. Kombi üretici firmalar, satmış olduğu ürünlere 10 yıl gibi bir garanti süresi verse de bazı kombilerin oldukça erken bir dönem içerisinde arıza verdiklerini görüyoruz. Bunun temel nedeni, kombilerin düzenli aralıklarla yapılması gereken bakımlarında aksatmalar yapılmasından dolayıdır. Bu yazımız içerisinde VİESSMANN KOMBİ SERVİSİ hakkında bilgiler vermeye çalışacağız..


Yapısında bulunan malzemelerden dolayı dünya üzerindeki en sağlam, en güzel görünümlü kombileri üreten Viessmann, bölgesinde son zamanlarda bir hayli müşteri edinmeyi başarmıştır. Satışları günden güne artan bu kombi markası, onlarca farklı çeşidi ile ısınma sorununa çare olmaya çalışıyor. Bir yıl gibi bir kullanım sonucunda kombilerine bakım yaptırmak isteyen kişiler, servis araştırmalarına girmek istiyor. Kombi kullanım oranlarında meydana gelen artış, her şehir ve bölgede kombi servis hizmetlerinde de büyük artışlar meydana getirmiştir. Viessmann kombi servisi seçiminde bulunmak isteyen kişiler için bu yazımızda hem kombi servis seçimi hem de kombilerin neden servise ihtiyaç duyduklarından bahsetmeye çalışacağız.

                     

Viessmann Kombi Servisi

Kullanmış olduğunuz kombiler, her yıl düzenli olarak bakıma tabi tutulduğunda kullanım ömründe büyük artışlar meydana gelmektedir. Bununla birlikte. Oldukça yoğun kullanılan kombilerde belirli bir süreden sonra performans düşüklüğü ile karşılaşılabilir. Bu gibi durumlar karşısında da yapılan bakımlar, kombinin gerçek ısı değeri üzerinden petek ısıtması yattığı görülüyor. Radyatöre giden sıcak su ayarını oldukça iyileştiren bakımlar,  doğal gaz faturalarında da büyük düşüşler meydana getirmektedir. Özellikle yoğuşmalı kombi kullanan evlerde yapılan bakım ve temizlik işlemleri sonrasında daha az derecede daha yüksek sıcaklık elde edildiği görülüyor. İşte bu gibi nedenler her yıl düzenli olarak kişilerin  Viessmann kombi servisi hizmeti alınması durumunda ortaya çıkıyor.

                                          

Viessmann kombi servisi almak isteyen kişiler kesinlikle kombi bakım, temizlik ve onarım hizmetini Viessmann ürünlerinden anlayan kişilere yaptırmalıdır. Bazı firmalar, birçok markaya ait yüzlerce kombi modeli ile ilgilenmelerinden dolayı bazı modellerde tam uzmanlık kazanamıyor. Bu yazımız içerisinde belirttiğimiz kurum, tüm Viessmann kombilerinde uzmanlık kazanmış olup profesyonel eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Gerek kombi hizmeti veren kuruluşun gerekse Viessmann yetkililerince belirlenen servis süresine kesinlikle uyumanıza tavsiye ederiz. Oldukça uzun dönem kombilerine bakım yaptırmayan kişilerde kışın bazı sorunlar meydana geldiği görülüyor. Kış aylarında yaşanan bir sorun, birkaç hafta soğukta oturmanıza neden olabilir.

Viessman Kombi Servis: Yetkili servis den bağımsız Özel Teknik Servis olarak hizmet vermektedir.Yetkili servis konumunda değiliz. Müşterilerimizin istek ve talepleri karşısında özel servis hizmeti vermekteyiz.

ÖNEMLİ NOT: Güvenlik açısından kombiden emin olmak için kombinize yılda bir kez bakım yaptırmalısınız. Düzgün çalışmıyorsa,kombiniz tehlikeli olan karbonmonoksit sızmaya başlayabilir. Çoğu kombi için yıllık bir servise sahip olmanız gerekir.

Kombi Servisi İçin Neden Çözüm Teknik Seçmelisiniz?

7/24 Her marka ve model kombileriniz için profesyonel kombi servisi hizmeti sunuyoruz.

7/24 Her marka ve model kombileriniz için profesyonel kombi servisi hizmeti sunuyoruz.

Hizmetten sonra bir ay içinde ters giden bir durum olursa ücretsiz olarak bir göz atacağız. Yaptığımız işin sonucuysa ücretsiz olarak düzelteceğiz.

Neden Çözüm Teknik Kombi Servisi ?

TECRÜBELİ UZMAN KADRO: Tüm marka ve modellerde resmi Belgeye sahip tam donanımlı uzman teknisyenlerimizle arıza tesbit esnasında yerinde tamir imkanı sağlıyoruz. Kombi tamiri ve bakım hizmetleri bizim işimiz. Kalifiyeli işini bilen ekibimizle 7/24 hizmet vermekteyiz. Viessmaan Kombi Servisi

DÜŞÜK FİYAT GARANTİSİ: Viessman Kombi Servisi olarak Minimum fiyat maksimum hizmet ilkesi ile işimizi yapıyoruz. Hakkımızdan fazlasını talep etmiyoruz,müşterilerimizi zor durumda bırakmıyoruz.

KALİTELİ VE ŞEFFAF HİZMET: Güler yüzlü,dürüst,şeffaf,kaliteli.Müşteri haklarını ve çıkarlarını ihmal etmeyen ve önceliği devamlı müşteri memnuniyeti olan bir servis olarak hizmetinizdeyiz.

GARANTİLİ İŞÇİLİK: Kombi arıza,bakım,onarım ve kombi montaj işlerini yaptıktan sonra işi şansa bırakmıyoruz.Yapılan işçiliği kontrol edip bir yıl parça garantisi sunuyoruz.Bu yüzden bölgenin en güvenilir servisi biziz.

Ekibi 0282 726 26 11 numaralı telefondan arayın, gereksinimlerinizi tartışmaktan ve sizin için mükemmel olacak bir kombi bakım planı oluşturmaktan memnuniyet duyarız.

KOMBİ ARIZALARI VE GİDERME YOLLARI NELERDİR

                
Kombi arızaları; Bakımın vakitinde yaptırılmaması, dış faktörler yada yoğun kullanıma bağlı olarak parça aşınmaları şeklinde nedenlerle olabileceği gibi, kurulum ve kullanıcı hatalarından da kaynaklanabiliyor. Sık karşılaşılan kombi arızaları ve bunları sebepleri başlıca şu şekilde;

KURULUM HATALARI: Kurulum hataları kombinizi doğrudan etkiler.  Bu tür hatalar genellikle tesisat kaçakları, yanlış plastik boru kaynağı, hatalı uygulama neticesinde boru çapının daralması, nitelikli radyatör vanalarının kullanılmaması gibi nedenlerle ortaya çıkıyor. Ancak tesisat eksikliklerinin tespiti güçtür. Bu nedenle kurulum hatalarından ortaya çıkan sirkülasyon ve dolayısıyla ısınma sorunun kaynağı genellikle kombiye mal ediliyor.
TESİSAT SU BASINCI:  Kombiye tesisatınızdan gelen suyun basıncı ortalama 1.5 bar olmalıdır. Bir su bardağı suyun bile tesisatınızdan dışarıya sızması, kombinizin yetersiz su basıncı arızası vermesine neden olur. Bu açıdan sistem su basıncı, kombinizin tesisat kaynaklı en önemli arıza nedenleri arasında sayılıyor. Tesisata suyun ilk verildiği haftalarda, sistemde kalan hava sirkülasyon esnasında kombiniz üzerinden otomatik olarak tahliye edileceğinden, ilk kullanımlarda sistem basıncının bir veya birkaç kez düşmesi normaldir. Ancak ortaya çıkan basınç kaybını engellemek için tesisata sık olarak su verilmesi radyatörlerde korozyona da neden olur. Bu nedenle tesisata su ilavesinin mümkün olduğunca az ve kontrollü yapılması gerekiyor.
GAZ VANASI KAPALI İKEN KOMBİNİN ÇALIŞTIRILMASI: Ensık karşılaşılan kullanıcı hatalarından birisi gaz vanasının kapatılmasıdır. Uzun süreli ayrılmalarda gaz vanasının kapatılması durumunda ise gaz vanasını mutlaka kombinizi çalıştırmadan önce açmanız gerekir. Aksi halde kombiniz büyük olasılıkla arıza moduna geçer.
YAZ KIŞ MODUNUN YANLIŞ KULLANIMI: Kullanıcılar tarafından çok sık yapılan bir kullanım hatasıdır. Kombi yaz modunda iken kalorifer sisteminiz ısıtmaz.
ELEKTİRİK VOLTAJINDAN KAYNAKLI ARIZALAR; Elektrik Kesintileri ve Voltaj Dalgalanmaları: Elektrik kesintilerinde kombinin aç/kapa düğmesinin açık durumda kalması da, elektrik tekrar devreye verildiğinde oluşabilecek voltaj dalgalanması nedeniyle kombinizin arıza vermesine neden olabilir. Bunun için elektrik kesilmesi durumunda kombinizin yakınında iseniz aç/kapa düğmesini “kapalı” konuma getirilmelidir. Düşük voltajlarda da koruma sağlayacak regülatörler tercih edilmelidir.
DONMA: Kış aylarında en önemli sorunlardan bir tanesi don müdafaasının etken kalmasının sağlanabilmesidir. Açık ortamlara (balkon v.B.) monte edilen kombilerin iç ortamda montajı yapılan cihazlara göre donma riski çok yüksektir. Sistem don korumasının aktif olabilmesi için elektrik sigortasının ve gaz vanasının açık olması gerekir. Sistem, don korumasına ihtiyaç duyduğunda aygıt sistem sıcaklığını minimum dereceye getirene kadar yanma meydana getirecektir. Yeterli gaz veya elektrik olmaması durumunda yanma oluşmayacak ve aygıt donma riski taşıyacaktır.
YOGUŞMA GİDERİ UYGUN GENİŞLİKTE OLMALI: Yoğuşmalı cihazlarda kombinin donma riskine ek olarak yoğuşma giderinin ve gider ağzının donmaması için gerekli önlemlerin alınması sağlanmalıdır. Yoğuşma gideri uygun çapta olmalı ve izolasyonu yapılmış olmalıdır. Yoğuşma suyunun önünde herhangi bir engel bulunması halinde yoğuşma suyu cihaz içerisinde birikecek ve yanmayı engellediğinde sistem don koruması gerçekleşmeyecektir. Hem kurulum hem de kullanım sırasında don meydana gelecek soğuklarda bu durumun gözlenmesi önemlidir.
BACA SİETEMİ HERMETİK KOMBİLERDE: Hermetik bacaya sahip tüm cihazlar, yanma için gerekli oksijeni dış ortamdan alır. Dolayısıyla kombiniz, dış ortamdan toz vb. küçük parçacıkları da içine çekebilir. Toz, zaman içerisinde fan kanatları üzerinde tutunarak sese ve/veya sıkışmaya bağlı arızalanmaya; yanma devrelerinde verim düşüklüğüne neden olabilir.
TESİSAT SUYUNUN KİRLENMESİ: Tesisat içerisinde dolaşan suyun tortulaşmasına bağlı olarak kombi dönüş filtrelerinde daralma ve bu daralmaya bağlı sirkülasyon zayıflaması sonucunda son radyatörlerde ısınma sorunu oluşabilir. Eğer kombinize uzak olan radyatörlerin tamamında veya bir kısmında ısınmama sorunu görüyor iseniz, bu durum sirkülasyonun zayıflığına işaret eder. Tesisatın dönüş hattı üzerinde kombiye yakın bir noktada filtre kullanılması kombinizin korunması için önemlidir. Bakım sırasında bu fitreler yetkili servisler tarafından kontrol edilerek temizlenir.

KOMBİ ÖMRÜNÜ UZATMAK İÇİM MUTLAKA BAKIM: Seneler içerisinde bakımsız zorlu şartlarda ve yoğun olarak kullanılan cihazların parçalarının problem yapması doğaldır. Parça ömürlerini uzatmak için şartların uygunluğu ve temizliği servisler tarafından yıllık olarak kontrol edilmelidir. Yetkili olmayan servisler tarafından yapılan müdahaleler ve uygun olmayan değerlere sahip parçaların kullanılması cihazınızın sağlıklı, verimli çalışmasını engellemekte ve en önemlisi kullanıcı hayatını tehlikeye atabilmektedir. Kombinizin bakımının ve arıza hallerinde gerekli tüm müdahalelerin cihazlar hakkında yeterli eğitimini almış yetkili servislere yaptırılması gerekir. ÇÖZÜM TEKNİK KOMBİ 


Kombi Kullanımında Genel Uyarılar

Kombimiz 220 volt 50 hz akım ile çalışır 2 amper sigorta ile 3*1.5 kablo kullanılmalıdır.

Elektrik hattına başka cihaz takılmamalıdır.

Herhangi bir arıza durumunda. Cihazın gaz vanasını kapatın elektriğini kesin.

Ara ara kombinin altındaki veya paneldeki manometre kontrol ediniz 1.5 bar olmasına dikkat gösteriniz.

Kombinizi uzun süre kullanmayacaksanız elektrik beslemesini gaz vanasını kapatınız.

Kış aylarında kısa süre kapatmak istediğinizde elektrik beslemesi kesintisinden donma koruma  sistemi devreye girmeyecektir dikkat edelim.

Herhangi bir su kaçağı durumunda kombinizi kapatın teknik servisinizi arayın.

Mutlak yapılması gereken yıllık bakımlarını ihmal etmeyiniz. 02827262611

Güvenlik uyarıları

*Kombinizi tasarlanmış amaç dışında kesinlikle kullanmayınız.

*Kombinizde temizlik yaparken mutlaka elektrik fişini çekiniz.

*Tutuşabilen ve patlayıcı malzemeleri kombiden uzak tutunuz,

*Kolay tutuşabilen malzemeleri kombinizin üzerine yaptırmayınız.

*Gaz kokusu aldığınızda sigara içmeyiniz. kıvılcım çıkaracak şeyleri uzak tutunuz. örnek elektrik anahtarı telefon gibi malzemeleri açıp kapamak gibi. Koku hissettiğiniz durumda yapmanız gerekenleri aşağıda sıralıyorum.

1 Kapı pencereleri açın,

2 Gaz vanasını kapatın.

3 Yerel gaz dağıtım şirketine ve servisi arayınız.

4 Gaz sayacının üstündeki kurallara uyun.

*Çocuklar ve tecrübesiz kişilerin kombiyi kullanmasına izin vermeyiniz.

*Herhangi bir arıza durumunda kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz.

*Kombinizi uzun müddet kullanmak için periyodik bakımları her sene mutlaka yaptırınız.

*Nemli veya ıslak vücutla kombiye dokunmayınız.

*Kombinin ürettiği sıcak suyunu içmek ve yemek yapmak için kullanmayınız.

Kombimizin daha verimli kullanılması için dikkat edilmesi gereken hususlar.

*Çeşitli oda kontrol cihazları ile(oda termostatlar v.b. cihazları) daha ekonomik kullanım söz konusu olmaktadır.

*Termosta tik radyatör  vana uygulamaları açısından oldukça önem kazanan tesisat  malzemeleridir .özellikle  tesisatlarda termosta tik radyatör vanası kullanımının yaklaşık %10 enerji sağlamaktır.

*Evinize ısı yalıtımlı yaptırın.

*Çatı izolasyonunuzu uygun şekilde yaptırınız. Çatınızda ki ısı kaybı %20 civarıdır.

*Kapı ve pencerelerinizin ısı kaybına etkilerine dikkat edin ısı kaybının yaklaşık %15'i pencere ve kapılardan olmaktadır.

*Radyatör ile duvar arasına ısı yalıtım levhaları yerleştirin.

*Oda sıcaklığını daha az istemeniz yakıt tüketimine tasarruf sağlar.

*Gece perdelerinizin kapalı olması büyük enerji tasarrufu sağlar.pencerenizden güneş çekildiği zaman perdelerinizi kapatınız.

*Bulunduğunuz ortamın konfor şartlarına uygun olarak ısınma cihazını ayarlayınız.

*Evinizin ısı kaybını dikkate alarak,kombinizi sürekli (aç \ kapa ) yaparak kullanmaktansa,kimi zaman(örneğim geceleri yatarken,gündüzleri evde yokken)minimumda kullanmamız yakıt tüketimi açısından yararımıza olabilir.

*Radyatörlerin önünü ve üzerini mobilya,mermer ve benzeri eşyalar ile kapatmamalıyız .Bu şekilde %15 oranında yakıt tüketimimiz artabilir.

*Cihazınızın bakımını yaptırmanız,yakıt tüketimi açısından fayda sağlayacaktır.
Yorum Ekle